SON DAKİKA
Hava Durumu

Paşayeva: "Türkiye Müslüman Türk dünyasının en büyük kalesi"

Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva Türkiye ziyaretinde, Türk coğrafyası hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 20.09.2017 12:16
Haber Güncellenme Tarihi: 20.09.2017 12:16
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Paşayeva: "Türkiye Müslüman Türk dünyasının en büyük kalesi"

Ahilik Haftası kutlamaları çerçevesinde Kırşehir’e gelen Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, "Türkiye, Müslüman Türk dünyasının en büyük kalesi" dedi.

Türkiye Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın, Kırşehir  ziyareti esnasında konuşan Azerbaycan milletvekili Paşayeva, “Türkiye coğrafyası dışında, gerçekleri ve bazı şeyleri daha iyi görüyorsunuz. Biz terörü her yerde lanetliyoruz. Ama terör bize gelince arkasında desteklerini görüyoruz. Ben Azerbaycan milletvekiliyim ama kendimi sadece milletvekili gibi hissetmiyorum. Bu vatan coğrafyasının milletin bir parçası olması dışında Türkiye en güçlü Türk Müslüman dünyasının kalesi” dedi.

“Türkiye güçsüzleşirse hepimiz zayıflarız”

Paşayeva, açıklamalarına şu şekilde devam etti: “Eski dönemlere göre Türkiye’nin yanında kardeş devletler var. Gençlerimizi örgütlendirerek daha da güçlü hale geleceğiz. Türk ve Müslüman dünyasının üzerinde oynanan oyunları biliyoruz. Karşılıklı istişarelerle oturup konuşacağız. Türkiye güçsüzleşir ve zayıflarsa hepimiz güçsüzleşir ve zayıflarız. Kendi çocuklarımızı bizim elimizden almak için çalışıyorlar. Bizler, kendi çocuklarımızı bizden almalarına izin vermeyeceğiz. Hem Türkiye için hem Azerbaycan hem de kardeş ülkeler için daha çok çalışacağız. Mazlum coğrafyalar sitem etmeyecek bizlerden destek isteyecek.” İfadelerini kullandı.

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.