SON DAKİKA
Hava Durumu

TDT Sosyal Politikadan Sorumlu Bakanlar Toplantısı'nın ilki İstanbul'da yapıldı

Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) 1. Sosyal Politikadan Sorumlu Bakanlar Toplantısı 17 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul'da düzenlendi. Toplantıda Türk aile değerlerinin önemi vurgulandı ve Türk iş birliği için eylem planı imzalandı.

Haber Giriş Tarihi: 17.05.2024 17:01
Haber Güncellenme Tarihi: 17.05.2024 19:19
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
TDT Sosyal Politikadan Sorumlu Bakanlar Toplantısı'nın ilki İstanbul'da yapıldı

Türk devletleri arasındaki ticarî, diplomatik, siyasî ve sosyal alanlardaki ilişkiler giderek güçleniyor. Bu kapsamda Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Sosyal Politikadan Sorumlu Bakanlar Toplantısı'nın ilki 17 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul'da tertip edildi.

KÜRESELLEŞEN DÜNYANIN RİSKLERİNE KARŞI AİLEMİZ GELECEĞİMİZDİR

“Küreselleşen Dünyanın Risklerine Karşı Ailemiz Geleceğimizdir” başlıklı toplantı, Türkiye Cumhuriyeti Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Mahinur Özdemi̇r Göktaş'ın ev sahipliğinde Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ın katılımıyla gerçekleşti.

Resim

TOPLANTIYA ÖNEMLİ KONUKLAR KATILDI

Toplantıya; Azerbaycan Aile, Kadın ve Çocuk İşleri Devlet Komitesi Başkanı Bahar Muradova, Kırgızistan Çalışma, Sosyal Koruma ve Göç Bakanı Gülnara Baatyrova, Özbekistan Cumhurbaşkanlığı Sosyal Koruma Ulusal Ajansı Direktörü Mansurbek Olloyorov, Kazakistan Çalışma ve Nüfusun Sosyal Korunması Bakan Yardımcısı Nazgül Sagindykova, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu, Macaristan İçişleri Bakanlığı Sosyal İşlerden Sorumlu Devlet Sekreteri Attila Fülöp ve Türkmenistan Çalışma ve Sosyal Koruma Bakan Yardımcısı Halbibi Tachjanova katıldı.

Resim

SOSYAL POLİTİKADAN SORUMLU BAKANLAR 1. TOPLANTISI BİLDİRİSİNİ İMZALANDI

İlk kez gerçekleşen toplantıda TDT Genel Sekreteri Büyükelçi Kubanıçbek Ömüraliyev katılımcılara hitap etti. Genel Sekreter Ömüraliyev konuşmasında, farklı ve derin köklere sahip Türk aile değerlerinin nesillere aktarılması ve sürdürülmesinin önemini vurgulayarak, bu tarihî buluşmanın Türk birliğini yeni seviyelere taşıyacağına olan inancını dile getirdi. Konuşmaların ardından üst düzey katılımcılar, aile işleri ve sosyal koruma alanında Türk iş birliğinin geliştirilmesine yönelik somut eylemleri içeren Sosyal Politikadan Sorumlu Bakanlar 1. Toplantısı Bildirisini imzaladı.

Diğer yandan Ömüraliyev bu çerçevede ikili görüşmeler gerçekleştirdi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.