SON DAKİKA
Hava Durumu

Türkmen gazeteci unutulmadı

Irak’ın Türkmen şehri Kerkük’te 21 Ekim 2016 tarihinde DAEŞ saldırısında şehit düşen gazeteci Ahmet Haceroğlu’nun fotoğrafı Kerkük’te Valilik Caddesi’ne asıldı.

Haber Giriş Tarihi: 30.08.2017 18:09
Haber Güncellenme Tarihi: 30.08.2017 18:15
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Türkmen gazeteci unutulmadı

Bugün 30 Ağustos'ta Irak’ın Türkmen şehri Kerkük’te 21 Ekim 2016 tarihinde DAEŞ saldırısında şehit düşen gazeteci Ahmet Haceroğlu’nun fotoğrafı Kerkük’te Valilik Caddesi’ne asıldı. Törene Kerkük’te bulunan Türkçe Konuşan Ülkeler Uluslararası Gazeteciler Derneği (TKÜUGD) yöneticileri de katıldı.

Irak Türkmenleri Siyasi Tutuklular ve Şehit Aileler Derneği Başkanı Haşim Muhtaroğlu tören esnasında yaptığı konuşmada şu sözleri kaydetti:

"Bugün burada medya şehidi ve dava adamı olan Ahmet Haceroğlu'nun fotoğrafını astık. Sayın Yılman Haceroğlu ve ekibi de hazır bulunmaktayken açılışı yaptık. Şehidimizin ruhuna da fatiha okuduk. Şehidimizin ruhu şad olsun... Daha sonra ikinci durağımız olan Musalla semtinde açılışımızı yaptık. Suikastler sonucu şehit olan milli şehitlerimizin posterinin açılışını yaptık.

İl başkanımız ve sayın Haydar Kasapoğlu, partilerimiz, sivil örgütlerimiz ve teşkilatlarımız, şehit aileleri ve çok sayıda Türkmen vatandaşlar hazır bulundu. 21 Ekim'de DAEŞ saldırısında şehit düşen şehitlerimizin posterinin de açılışını yaptık. Polis güçlerimiz Kerkük'ü korumak için kendi canlarını feda ettiler. Biz de Türkmen milleti olarak bu şehitlerin hiçbir zaman evlatlarının ve ailelerinin yanından bir an dahi olsun ayrılmayacağını söylüyoruz. Şehitler canlarını verdiği için millett olarak kıyamete kadar onlara borçlu kalacağız. Ayrıca dernek olarak her zaman hak ve hukuklarını almaya çalışıp onlara devlette yer verme çabalarımız da sürecektir. Başımız sağ, milletimiz var olsun. Şehitlerimizin ruhu şad olsun." 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.