SON DAKİKA
Hava Durumu

Yunus Emre Enstitüsü "Türk Dünyasının Kültürel Mirası Gagauz Diyarı" projesini hayata geçirecek

Yunus Emre Enstitüsü, Gagauz Özerk Yeri'nde yaşayan Türk topluluğuna yönelik "Türk Dünyasının Kültürel Mirası Gagauz Diyarı" projesini hayata geçirecek.

Haber Giriş Tarihi: 02.04.2024 10:13
Haber Güncellenme Tarihi: 08.04.2024 18:55
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Yunus Emre Enstitüsü "Türk Dünyasının Kültürel Mirası Gagauz Diyarı" projesini hayata geçirecek

Yunus Emre Enstitüsü (YEE), Moldova'ya bağlı Gagauz Özerk Yeri'nde yaşayan Türk topluluğuna yönelik "Türk Dünyasının Kültürel Mirası Gagauz Diyarı" projesini hayata geçirecek. Nisan ayında başlayacak "Türk Dünyasının Kültürel Mirası Gagauz Diyarı"  projesi kültürel miras ve ortak değerlerin paylaşılması, farklı toplumlar arasında anlayış ve hoşgörü köprüleri kurulmasını amaçlıyor.

"TÜRK DÜNYASININ KÜLTÜREL MİRASI GAGAUZ DİYARI"

Tiyatro Tempo ekibi tarafından Döngü (Dede) Korkut Efsaneleri'ni temel alan 4 yetişkin oyunu, Kşinev, Komrat, Çadır Lunga ve Valkaneş şehirlerinde sergilenecek. "Bencilin Bahçesi" adlı çocuk oyunu ve atölye çalışması da Türkçe eğitim veren 22 köy okulunda sahnelenecek.

Hem yetişkinlere hem de çocuklara hitap eden bu etkinlikler, Türk tiyatrosunun zenginliğini ve çeşitliliğini ön plana çıkaracak. Ayrıca Gagauz topluluğun kültürel bilinci ve ortak kimlik duygusunu pekiştirecek.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.