SON DAKİKA
Hava Durumu

İşgalci Rusya'dan hava saldırısı: Ukrayna 18 SİHA ve bir füzeyi düşürdü

İşgalci Rus ordusu, kış mevsiminin gelmesiyle birlikte Ukrayna'ya yönelik gece hava saldırılarını artırdı. Rus ordusunun gece saatlerinde Ukrayna’ya karşı 25 SİHA ve 2 füze ile saldırı gerçekleştirdiği bildirildi.

Haber Giriş Tarihi: 01.12.2023 09:32
Haber Güncellenme Tarihi: 01.12.2023 10:19
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
İşgalci Rusya'dan hava saldırısı: Ukrayna 18 SİHA ve bir füzeyi düşürdü

Terör devleti Rusya, 30 Kasım’ı 1 Aralık’a bağlayan gece Ukrayna’ya karşı bir başka hava saldırısı gerçekleştirdi. İşgalciler ülkenin farklı bölgelerini İran yapımı kamikaze silahlı insansız hava araçları (SİHA) ve füzeler ile hedef aldı. Ukrayna ordusu fırlatılan 25 SİHA’dan 18’ini düşürdü.

RUSYA, UKRAYNA'YA 25 SİHA VE 2 FÜZE İLE SALDIRDI

Ukrayna Hava Kuvvetlerinden yapılan açıklamada, işgalci Rus ordusunun saldırıda 25 Şahed 136/131 tipi SİHA ve 2 Kh-59 güdümlü hava füzesinin kullanıldığı aktarıldı. Açıklamada, “30 Kasım’ı 1 Aralık’a bağlayan gece düşman, işgal altındaki Kırım ve Rusya’nın Prımorsko-Ahtarsk bölgesi olmak üzere iki yönden Şahed tipi SİHA ile saldırdı. Ayrıca işgal güçleri işgal altındaki Herson bölgesinden güdümlü hava füzeleri ile saldırı gerçekleştirdi.” denildi.

İşgalcilerin saldırıda toplamda 25 SİHA ve 2 Kh-59 güdümlü hava bombası kullandığını belirtelen açıklamada Mıkolayiv, Zaporijjya, Herson ve Dnipropetrovsk bölgelerinde 18 SİHA’nın ve bir füzenin düşürüldüğünü aktarıldı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.