SON DAKİKA
Hava Durumu

İşgalci Rusya, SİHA ve füzelerle Ukrayna'ya saldırdı

İşgalci Rus ordusu, gece saatlerinde Ukrayna’ya karşı 7 SİHA ve 6 füze ile saldırı gerçekleştirdi. Füze saldırısı sonucu Harkiv’de 2 kişi yaralandı.

Haber Giriş Tarihi: 08.12.2023 10:15
Haber Güncellenme Tarihi: 08.12.2023 10:19
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
İşgalci Rusya, SİHA ve füzelerle Ukrayna'ya saldırdı

Terör devleti Rusya, 7 Aralık’ı 8 Aralık’a bağlayan gece Ukrayna’ya yönelik gerçekleştirdiği hava saldırılarına devam etti. İşgalciler, Ukrayna’yı İran yapımı kamikaze silahlı insansız hava araçları (SİHA) ve füzelerle hedef aldı. 

Ukrayna Hava Kuvvetlerinden yapılan açıklamada, işgalci Rus ordusunun gece saldırısında 7 adet Şahed 136/131 tipi SİHA ve 6 adet S-300 güdümlü füzesinin kullandığını bildirildi. 

UKRAYNA ORDUSU, İŞGALCİLERE AİT TOPLAMDA 5 SİHA DÜŞÜRDÜ

Ukrayna ordusunun farklı birimleri tarafından gece boyunca toplamda 5 SİHA düşürüldüğü aktarılan açıklamada, işgalci Rusya’ya ait SİHA’ların Prımorsko-Ahtarsk bölgesinden, füzelerin ise Belgorod bölgesinden fırlatıldığı kaydedildi. SİHA’ların Dnipropetrovsk bölgesini, füzelerin ise Harki bölgesini hedef aldığı belirtildi.

RUS FÜZELERİ HARKİV’İ VURDU

Harkiv Bölgesi Askeri İdaresi Başkanı Oleg Sınegubov, işgalcilerin 6 S-300 füzesi ile Harkiv’i bombaladığını duyurarak, “Saldırıda sivil konut altyapısı zarar gördü. 2 kişi yaralandı.” açıklamasında bulundu.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.