SON DAKİKA
Hava Durumu

Litvanya'dan Ukrayna'ya askerî yardım paketi

Litvanya Savunma Bakanlığı, bir başka yardım paketini Ukrayna ordusuna ulaştırdığını duyurdu.

Haber Giriş Tarihi: 20.12.2023 17:40
Haber Güncellenme Tarihi: 20.12.2023 18:20
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Litvanya'dan Ukrayna'ya askerî yardım paketi

Litvanya, Ukrayna'ya yeni bir askerî yardım paketi sağladı. Yardım paketinin bugün Ukrayna ordusuna teslim edildiği bildirildi.

Litvanya, Rus saldırganlığı ile karşı karşıya olan Ukrayna'ya destek vermeye devam ediyor. Litvanya Savunma Bakanlığı bugün sosyal medyada üzerinden gerçekleştirdiği açıklamada şu ifadelerine yer verdi:

"Ukrayna'ya sarsılmaz desteğimizi sürdürüyoruz; temel saha servis ekipmanlarının ve onbinlerce kuru gıda paketinin bir sevkiyatı daha bugün Ukrayna Silahlı Kuvvetlerine ulaştı. Kış aylarında bu tür yardımların öneminin bilincinde olarak Ukrayna'ya yardım etme kararlılığımızı sürdürüyoruz."

"UKRAYNA'NIN ZORLU MÜCADELESİNİ KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN MÜMKÜN OLAN HER ŞEYİ YAPIYORUZ"

Öte yandan Litvanya Savunma Bakanı Arvydas Anusauskas, "Ukrayna'nın acımasız bir saldırgana karşı verdiği zorlu mücadeleyi kolaylaştırmak için mümkün olan her şeyi yapmaya devam ediyoruz. Destek paketlerimizin her biri zafere doğru atılmış ek bir adımdır" dedi.

Litvanya, askerî teçhizat ve mühimmat desteğinin yanı sıra Ukraynalı askerlere aktif olarak eğitim veriyor, yaralı Ukraynalı askerlerin tedavi ve rehabilitasyonunu sağlıyor ve Ukrayna'yı desteklemek için uluslararası fonlara kaynak ayırıyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.