SON DAKİKA
Hava Durumu

Ukrayna'da Rus saldırılarıyla en az 478 çocuk yaşamını yitirdi

İşgalci Rusya, topyekun saldırı ve işgal girişimine başladığı 24 Şubat 2022’den bu yana Ukrayna’da en az 478 çocuğun ölümüne sebep oldu.

Haber Giriş Tarihi: 02.05.2023 12:12
Haber Güncellenme Tarihi: 02.05.2023 14:57
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ukrayna'da Rus saldırılarıyla en az 478 çocuk yaşamını yitirdi

Savaş suçlusu Rusya'nın, Ukrayna’nın farklı yerleşim yerlerine düzenlediği saldırılarda çocuklar ölmeye devam ediyor. Ukrayna Başsavcılığından bu sabah yapılan açıklamada, Rus saldırıları sonucunda ülke genelinde bin 438’den fazla çocuğun zarar gördüğü duyuruldu.

EN AZ 478 ÇOCUK RUS SALDIRILARINDA HAYATINI KAYBETTİ

Ukrayna Başsavcılığından yapılan açıklamada, "Çocuk bürosu savcılarının resmi verilerine göre 478 çocuk hayatını kaybetti ve 960 çocuk farklı şekilde yaralandı." denildi.

Açıklamada, çatışmaların devam ettiği ve Rus işgali altında kalmaya devam eden bölgelerdeki verilere ulaşılamadığı için zarar gören çocukların sayısının açıklanan sayıdan çok daha fazla olduğuna dikkat çekildi.

İŞGALCİ RUSYA 19 BİNDEN FAZLA UKRAYNALI ÇOCUĞU KAÇIRDI

Bunun dışında açıklamada, saldırılar nedeniyle 401 çocuğun kayıp sayıldığı belirtildi. Ayrıca Rus işgal güçlerinin, sözde tahliye adı altında işgal altındaki Ukrayna topraklarından 19 binden fazla Ukraynalı çocuğu Rusya’ya kaçırdığı aktarıldı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.