SON DAKİKA
Hava Durumu

Ukrayna'nın mühimmat ihtiyacına Letonya destek verecek

Letonya Savunma Bakanı Inara Murniece, Ukrayna'nın silaha ve mühimmata ihtiyacı olduğunu ve ülkesinin bu ihtiyacı karşılamak için mühimmat üretimine yoğunlaştığını bildirdi.

Haber Giriş Tarihi: 23.05.2023 14:34
Haber Güncellenme Tarihi: 23.05.2023 15:57
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ukrayna'nın mühimmat ihtiyacına Letonya destek verecek

Letonya Savunma Bakanı Inara Murniece, 23 Mayıs Avrupa Birliği (AB) ülkeleri savunma bakanları toplantısı öncesinde basın açıklaması yaptı. Murniece açıklamasında, Ukrayna'nın silaha ve mühimmata ihtiyacı olduğunu ve ülkesinin bu ihtiyacı karşılamak için mühimmat üretimine yoğunlaştığını bildirdi.

LETONYA UKRAYNA İÇİN SİLAH ÜRETİMİNE YOĞUNLAŞACAK

Ukrayna'nın silaha ve mühimmata ihtiyacı ile ilgili Letonya'nın üstlendiği mesuliyete dikkat çeken Murniece, "Letonya mühimmat üretimine yoğunlaşmış durumda. Avrupa'da da bazı ortak yatırımlar planlamalıyız. Bugün Ukraynalı askerlerin eğitimine odaklanıyoruz. Bu da Letonya'da yaklaşık 3 bin Ukraynalının eğitileceği anlamına geliyor. Kısa süre önce de Kanada ile birlikte çok iddialı bir eğitim programı açıkladık. Kanada eğitmenleri sağlayacak, Letonya ise altyapı, yaşam, ulaşım ve eğitmen masraflarını karşılayacak" ifadelerini kullandı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.