SON DAKİKA
Hava Durumu

Ukrayna ordusu, birçok bölgede işgalci Rusları geri püskürttü

Ukrayna, işgalci Rus ordusuna karşı taarruz hazırlığı yaparken; Cumhurbaşkanı Zelenskıy, cephedeki son duruma ilişkin açıklama yaptı. Zelenskıy, Ukrayna ordusunun işgalcileri birçok bölgede geri püskürttüğünü ifade etti.

Haber Giriş Tarihi: 12.05.2023 15:32
Haber Güncellenme Tarihi: 12.05.2023 15:34
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ukrayna ordusu, birçok bölgede işgalci Rusları geri püskürttü

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, bugün Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı karargahında toplantıya katıldı. Bugün gerçekleşen toplantının ardından cephedeki son durum hakkında sosyal medyadan açıklama yapan Zelenskıy, işgalcilerin cephenin birçok bölgesinde geri püskürtüldüğünü belirtti.

İŞGALCİ RUS GÜÇLERİ GERİ PÜSKÜRTÜLDÜ

Cumhurbaşkanı Zelenskıy, Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı karargahındaki toplantıya katıldı. Toplantıya, Ukrayna Savunma Bakanı Oleksiy Reznikov, Ukrayna Genelkurmay Başkanı Valeriy Zalujnıy ve ordu ve hükumet yetkililerinin katılımıyla gerçekleşti. Toplantı sonrasında açıklama yapan Zelenskıy, "Ukrayna birlikleri, olağanüstü bir çabayla düşman saldırılarını durdurdu ve bazı yönlerde geri püskürttü" ifadelerini kullandı.

Söz konusu toplantıda, cephe hattındaki Ukrayna güçlerinin komutanları güncel duruma ilişkin rapor verdi ve bu bölgelerin kontrol altında olduğu bilgisini paylaştı. Öte yandan, özellikle yeni oluşturulan tugayların durumu kontrol edildi.

Zelenskıy ayrıca söz konusu açıklamasında, "Mühimmat ve füze tedariki için tüm uzun vadeli sözleşmelerimizi kontrol ettik" değerlendirmesini yaptı.

Ukrayna kuvvetleri, Rus güçlerine karşı uzun zamandır beklenen karşı saldırı öncesinde operasyonlara hız verdi. Cephede, işgalci Rus birlikleri ile yoğun sıcak çatışmalar yaşanıyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.