SON DAKİKA
Hava Durumu

Ukrayna ordusundan Ramazan ayına özel video

Ukrayna Silahlı Kuvvetleri Onurlu Akademik Şarkı ve Dans Topluluğu, Ukrayna'nın özgürlüğü ve bağımsızlığı için savaşan ve Ukrayna’ya destek veren tüm Müslümanlara ithaf edilen özel bir video hazırladı.

Haber Giriş Tarihi: 23.03.2023 13:42
Haber Güncellenme Tarihi: 23.03.2023 14:01
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ukrayna ordusundan Ramazan ayına özel video

Ukrayna Silahlı Kuvvetleri Onurlu Akademik Şarkı ve Dans Topluluğu, Ramazan ayına özel video hazırladı. Hazırlanan klip, Ukrayna'nın özgürlüğü ve bağımsızlığı için savaşan tüm Müslümanlara adandı.

Ukrayna Silahlı Kuvvetleri Onurlu Akademik Şarkı ve Dans Topluluğu Sanatçısı, Kırım Tatarı İsmail Kurt-Umer, sosyal medya sayfasında Ramazan ayına özel hazırlanan videoyu paylaşarak, “Ukrayna özgürlüğü ve bağımsızlığı için savaşan ve Ukrayna’ya yardım eden tüm Müslümanlara adanmıştır" ifadelerini kullandı.

Ramazan ayının başladığını hatırlatan Kurt-Umer, Ukrayna’da yaklaşık 2 milyon Müslümanın ikamet ettiğini, 300’den fazla cami ve ibadethanenin bulunduğunu belirterek, “Savaş sırasında yaklaşık 700 bin müslüman Rus işgali altına alındı. 300 bin Müslüman yerinden edildi. Çok sayıda cami ve ibadethane Rus füze ve bombalarla tahrip edildi. Şu an Ukrayna ordusunun her 4 taburundan birinde Ukrayna'nın özgürlüğü ve bağımsızlığı için, evleri için savaşan Müslümanlar görev yapıyor…” ifadelerini kullandı.

İsmail Kurt-Umer, videonun Kırım Müftülüğü ve ASTEM Vakfı desteğiyle hayata geçirildiğini aktardı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.