SON DAKİKA
Hava Durumu

Kırım Derneği Haziran Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı'nı gerçekleştirdi

Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkez Yönetim Kurulu, Haziran Ayı Toplantısı'nı 6 Haziran 2024 tarihinde Genel Merkez binasında yaptı.

Haber Giriş Tarihi: 08.06.2024 15:22
Haber Güncellenme Tarihi: 08.06.2024 15:22
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Kırım Derneği Haziran Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı'nı gerçekleştirdi

Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkez Yönetim Kurulu, aylık olarak gerçekleştirdiği toplantısını 6 Haziran 2024'te icra etti. Genel Merkez binasında yapılan toplantıda, mayıs ayı içerisinde yapılan faaliyetlerin değerlendirilmesinin ardından 2024 yılı içerisinde yapılan beş aylık dönemde önemli yer tutan konular üzerinde genel müzakereler yapıldı.

Kırım’ın işgalinin 10. yılı ile 18 Mayıs 1944 Kırım Tatar Sürgünü ve Soykırımı'nın 80. yıl dönümünde yapılan faaliyetler değerlendirilirken, Kırım Tatar Sürgünü’nün 80. yılı vesilesiyle Ukrayna Parlamentosu Başkanı Ruslan Stefançuk’un 15 Mayıs 2024 tarihinde Kırım Derneği Genel Merkezi'ne gerçekleştirdiği ziyaretin anlamı ve önemi üzerinde duruldu.

Toplantıda ayrıca, kurban bağışlarını Kırım Derneği aracılığı ile göndermek isteyen üyelerin, dini vecibelerine yönelik Kurban Bayramı hazırlıkları ile ilgili bilgi alışverişi yapıldı.

Son olarak, yaz döneminde yapılması planlanan çalışmalar da toplantı gündeminde yer aldı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.