SON DAKİKA
Hava Durumu

Kırım Vakfından "Geraylar ve Osmanlılar" konferansı ve imza günü

Kırım Vakfı ev sahipliğinde 6 Ocak 2024 tarihinde Doç. Dr. Hakan Kırımlı'nın konuşmacı olarak yer alacağı "Geraylar ve Osmanlılar" konulu konferans ve imza günü etkinliği tertip edilecek.

Haber Giriş Tarihi: 29.12.2023 17:17
Haber Güncellenme Tarihi: 29.12.2023 18:53
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Kırım Vakfından "Geraylar ve Osmanlılar" konferansı ve imza günü

Kırım Vakfı tarafından geleneksel olarak düzenlenen “Tarih ve Kültür Konferansları” çerçevesinde 6 Ocak 2024 tarihinde Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hakan Kırımlı'nın konuşmacı olacağı Geraylar ve Osmanlılar konulu konferans tertip edilecek.

Doç. Dr. Hakan Kırımlı, etkinlikte ayrıca Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) - Bilimsel Telif Eser (TESEP)  2023 yılı ödülleri kapsamında Halil İnalcık Özel Ödülü'ne lâyık görülen "Geraylar ve Osmanlılar: Kırım Hanlık Hânedânının Osmanlı Devleti'ndeki Hikâyesi" kitabını okuyucuları için imzalayacak.

6 Ocak 2024 Cumartesi günü saat 14.00'te başlayacak program, Ankara'nın Çankaya ilçesi, Mürsel Uluç Mahallesi, 931. Cadde, numara 9 adresinde bulunan Dr. Ahmed İhsan Kırımlı Sosyal Tesisi’nde yer alan Bekir Sıtkı Çobanzade Kütüphanesi’nde gerçekleştirilecek.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.