SON DAKİKA
Hava Durumu

Türkiye Bursları 2023 başvuruları başladı! Son iki gün

Türkiye Bursları 2023 başvuruları başladı. Başvurular, 10 Ocak-20 Şubat 2023 tarihleri arasında her ülkeden öğrenciye açık olacak.

Haber Giriş Tarihi: 18.02.2023 09:30
Haber Güncellenme Tarihi: 18.02.2023 09:30
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Türkiye Bursları 2023 başvuruları başladı! Son iki gün

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), tarafından yürütülen ve dünyanın dört bir yanından uluslararası öğrencilere Türkiye’nin seçkin üniversitelerinde burslu olarak eğitim imkânı sunan Türkiye Bursları’nın 2023 yılı başvuruları başladı.

YTB'de yer alan açıklamaya göre “Büyük Öğrenci Projesi" olarak 1992’de başlatılan ve 2012’de Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığının (YTB) koordinasyonuyla "Türkiye Bursları" markasıyla dünyaya açılan Türkiye’nin resmi uluslararası öğrenci burs programının 2023 yılı başvuruları başladı. 

BAŞVURU TARİHLERİ

2023 yılı Türkiye Bursları başvuruları tek dönemde alınacaktır ve başvurular 10 Ocak-20 Şubat 2023 tarihleri arasında her ülkeden öğrenciye açık olacaktır.

BAŞVURULAR İÇİN SON İKİ GÜN!

Dünyanın en kapsamlı burs programı olan ve dünyanın dört bir yanından öğrencilere Türkiye'nin en seçkin üniversitelerinde eğitim imkanı sunan Türkiye Burslarına başvurular 20 Şubat 2023 tarihine kadar devam edecek. Başvurular dünyanın tüm ülkelerinden; lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim almak isteyen uluslararası öğrencilere açık olacak.
2023 yılı Türkiye Burslarına başvurular https://tbbs.turkiyeburslari.gov.tr/ adresi üzerinden alınıyor.

DÜNYANIN EN KAPSAMLI BURS PROGRAMI

Uluslararası öğrencilere diğer burs programlarına göre geniş imkânlar sunması ile öne çıkan Türkiye Bursları her yıl rekor sayıda başvuru alıyor.   Türkiye Bursları programı; üniversite bölüm yerleştirmesi, aylık burs, üniversite harcı, sağlık sigortası, yurt, barınma, ücretsiz mesleki ve akademi programlar ile gidiş-dönüş uçak bileti olanaklarıyla dünyanın en kapsamlı burs programı olarak karşımıza çıkıyor. 

Tüm bunların yanında Türkiye Bursları’nın kapsamı içinde  yer alan; Araştırma Bursları, Başarı Bursları ve KÂTİP gibi diğer programlar ise farklı başvuru dönemlerinde YTB'nin internet sitesi ve sosyal medya kanallarından duyuruluyor.

Türkiye Bursları ile ülkemizde öğrenim gören adaylar mezuniyetten sonra ülkelerinde önemli görevler üstleniyor. Adeta gönüllü birer Türkiye elçisi olarak ülkeler arasındaki ilişkilere katkı sunan mezunlar, küresel çaptaki sorunların çözümüne ilişkin de önemli gayretler ortaya koyuyor.

TÜRKİYE BURSLARI

Türkiye'nin uluslararası yükseköğrenim burs markası olan Türkiye Bursları, uluslararası öğrenci hareketliliğindeki yerini her geçen gün pekiştirmektedir. 2022 yılında 171 ülkeden alınan 165 bin başvuru, Türkiye'nin uluslararası öğrenci hareketliliğindeki yerini göstermesi bakımından önemli bir göstergedir. 
Sunduğu uluslararası seviyedeki eğitim, bilgi ve tecrübe zenginliğinin yanında, Türkiye Bursları, dünyanın her yanından uluslararası öğrencilere ülkenin en seçkin üniversitelerinde burslu eğitim imkânı sunuyor. Türkiye Bursları, üniversite bölüm yerleştirmesi, aylık burs, üniversite harcı, sağlık sigortası, yurt, barınma, ücretsiz mesleki ve akademi programlar ve gidiş-dönüş uçak bileti imkanlarıyla dünyanın en kapsamlı burs programı olarak öne çıkmaktadır. 

TÜRKİYE BURSLARI'NIN SAĞLADIKLARI

Türkiye Bursları, üniversite bölüm yerleştirmesi, aylık burs, üniversite harcı, sağlık sigortası, yurt, barınma, ücretsiz mesleki ve akademi programlar ve gidiş-dönüş uçak bileti imkanlarıyla dünyanın en kapsamlı burs programı olarak öne çıkmaktadır. 

PROGRAMLAR

Başvuruya açık olan programlar: Lisans ve Lisansüstü Programlar

Başvurular Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora düzeyinde eğitim almak isteyen adaylara açıktır.
Araştırma Bursları, Başarı Bursları ve KATİP gibi diğer programlar farklı başvuru dönemlerine sahiptir ve sitemizde ve sosyal medya kanallarında duyurulmaktadır.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.