SON DAKİKA
Hava Durumu

260. saatte mucizenin adı Osman

Hatay'ın Antakya ilçesinde ilk depremden tam 260 saat sonra Osman adında 12 yaşında bir çocuk, enkazdan sağ çıkarıldı.

Haber Giriş Tarihi: 17.02.2023 00:49
Haber Güncellenme Tarihi: 17.02.2023 01:01
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
260. saatte mucizenin adı Osman

Hatay'ın Antakya ilçesinde bulunan Buket Apartmanı'nda ilk depremden tam 260 saat sonra, enkazdan Osman adında 12 yaşında bir çocuk sağ çıkarıldı.

Türkiye'yi sarsan asrın deprem felaketinde 11. günde mucize kurtuluşlar devam ediyor. İlk depremin ardından tam 260 saat geçmesine rağmen enkaz altından sağ çıkan vatandaşlara dair haberler geliyor.

"BİZİM İÇİN UMUT KAYNAĞI OLDU"

Antakya'daki arama kurtarma ekibinden yapılan açıklamada, "Sesini duymak herkesi yeniden canlandırdı. Sesi değerlendirdik ancak bilinç alamadık. Bilinçli bir ses değil daha çok sayıklama tarzında bir ses alındı. Bizim için umut kaynağı oldu" ifadelerine yer verildi.

Kahramanmaraş'ta ilk depremden tam 258 saat sonra 29 yaşındaki Neslihan Kılıç, enkaz altından kurtarılmıştı.

TÜRKİYE'Yİ YASA BOĞAN ASRIN FELAKETİ: 6 ŞUBAT KAHRAMANMARAŞ DEPREMLERİ

Türkiye'nin güneydoğusunda yer alan Kahrmanmaraş'ta 6 Şubat 2023 saat 04.17'de merkez üssü Pazarcık ilçesinde 7.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Türkiye İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada uluslararası 4. seviye alarm verildi. Deprem Kahramanmaraş'ın yanı sıra Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Malatya, Hatay, Osmaniye, Kilis ve Adana'da şiddetli bir şekilde hissedildi. Ayrıca Suriye'de de hissedilen depremin ardından binlerce kez artçı sarsıntı meydana geldi.

Aynı gün öğleden sonra Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde 7.6 büyüklüğünde bir deprem daha gerçekleşti. 70'ten fazla ülke arama kurtarma ekibi, teçhizat ve insani yardım gönderdi. Türkiye 7 gün milli yas ilan etti. 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.