SON DAKİKA
Hava Durumu

Putin ve Çinli Yi'den dünyaya göz dağı!

Putin ile Çin Dışişleri Eski Bakanı Wang Yi Moskova'da bir araya geldi. Putin, Rusya ile Çin arasında işbirliğinin dünya istikrarı için önemli olduğunu vurguladı.

Haber Giriş Tarihi: 22.02.2023 18:30
Haber Güncellenme Tarihi: 22.02.2023 21:51
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Putin ve Çinli Yi'den dünyaya göz dağı!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Çin Dışişleri Eski Bakanı, Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkezi Dış İlişkiler Komisyonu Direktörü Wang Yi ile görüştü. Putin ve Yi, Rusya'nın başkenti Moskova'daki Kremlin Sarayı'nda bir araya geldi.

"ÇİN İLE RUSYA ARASINDAKİ İŞBİRLİĞİ ULUSLARARASI İSTİKRAR İÇİN ÖNEMLİ"

Putin, Rusya ile Çin arasındaki ilişkilerin tüm alanlarda son derece iyi bir şekilde devam ettiğine değinerek, “Rusya ile Çin arasındaki ilişkiler, önceki yıllarda planladığımız gibi devam ediyor. Çin ile Rusya arasındaki işbirliği, uluslararası durumu istikrara kavuşturmak için son derece önemli” ifadelerini kullandı.

ÇİN: İLİŞKİLERİMİZ ÜÇÜNCÜ TARAFLARIN BASKISINA BOYUN EĞMEYECEK

Çin ve Rusya arasındaki bağın uluslararası baskılara rağmen ilerlediğini ve daha da güçleneceğini söyleyen Yi, "Çin ve Rusya ilişkileri uluslararası toplumun baskısına göğüs gerdi ve istikrarlı bir şekilde gelişiyor. Elbette ilişkilerimiz üçüncü tarafların baskısına asla boyun eğmeyecek. İlişkilerimizin ekonomik, siyasi ve kültürel çok güçlü bir temeli var ve bizler de engin bir deneyime sahibiz” diyerek iki ülke arasındaki işbirliğin çok iyi olduğunu yineledi.

İlgili İçerikler
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.