SON DAKİKA
Hava Durumu

ABD ordusu, Ermeni askerlerini eğitecek!

ABD Avrupa Komutanlığı, Ermenistan Silahlı Kuvvetlerine eğitim vereceğini açıkladı. ABD ordusu, eğitime ilişkin ayrıntılar hakkında basın bildirisi yaptı.

Haber Giriş Tarihi: 03.01.2024 14:14
Haber Güncellenme Tarihi: 03.01.2024 15:25
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
ABD ordusu, Ermeni askerlerini eğitecek!

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Avrupa Komutanlığı Basın Servisi, 3 Ocak 2023 tarihinde Ermeni Silahlı Kuvvetlerinin astsubay kadrosuna eğitim verileceğini kaydetti. ABD ordusu, eğitime ilişkin ayrıntıları kamuoyuyla paylaştı.

ABD Avrupa Komutanlığı (US EUCOM) yetkilisi Robert Abernethy, Ermeni Silahlı Kuvvetleri için personel geliştirme hedef ve politikalarının geliştirilmesine, resmileştirilmesine ve ön hazırlıklarına yardımcı olmak üzere yakın zamanda Ermenistan'ı ziyaret ettiğini bildirdi. Abernethy, "Daha güçlü bir gelecek için güçlü bir ortaklık" mesajını verdi.

ABD, DAHA ÖNCE DE ERMENİSTAN İLE TATBİKAT DÜZENLEMİŞTİ

ABD'nin Erivan Büyükelçiliği, ABD ordusundan iki generalin, "Eagle Partner 2023" ortak askeri tatbikatı kapsamında Ermenistan'a geldiğini açıklamıştı. Ermenistan Savunma Bakanlığı, Ermenistan Savunma Bakanı Suren Papikyan, ABD 10. Dağ Tümeni Komutanı Tümgeneral Gregory Anderson ve ABD Silahlı Kuvvetleri Avrupa ve Afrika Sorumlusu, Genelkurmay Başkan Yardımcısı Tuğgeneral Patrick Ellis, ABD'nin Erivan Büyükelçisi Christina Quinn ile 15 Eylül 2023 tarihinde tatbikatı takip etmişti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.