SON DAKİKA
Hava Durumu

Depremzedelere Ramazan ayı boyunca yardım eli uzanacak

Türk Dünyası Yörük Türkmen Birliği, Ramazan ayı boyunca 6 Şubat Kahramanmaraş Depremleri'nden etkilenen illere gıda ve kıyafet gibi insani yardım gönderecek.

Haber Giriş Tarihi: 07.03.2024 16:00
Haber Güncellenme Tarihi: 07.03.2024 16:23
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Depremzedelere Ramazan ayı boyunca yardım eli uzanacak

Türkiye'yi derinden sarsan 6 Şubat Kahramanmaraş Depremleri'nin üzerinden 13 ay geçti. İnsani ihtiyaçlar noktasında hâlâ eksikliklerin yaşandığı bölgedeki depremzedelerin yaraları sarılmaya devam ediyor. Türk Dünyası Yörük Türkmen Birliği (TDYTB) ise depremzedelerin gıda ve kıyafet gibi ihtiyaçlarını karşılamak için yürüttüğü yardım kampanyasına bir yenisini daha ekledi.

TDYTB, depremden en çok etkilenen illerden biri olan Hatay'a 6. kez yardım götürdü. TDYTB Başkanı İrfan Tatlıoğlu, "Deprem bölgesinde eksik kalmayana dek çalışmalarımızı sürdüreceğiz" diyerek, yardım çalışmalarının sürekliliğine işaret etti. 

DEPREMZEDELER RAMAZAN AYINDA DA UNUTMUYOR

Yardımlarını aralıksız bir şekilde sürdüren TDYTB, gerekli ihtiyaçları Ramazan ayında da tedarik edecek. 1 Mont 1 Bot Kampanyası'na imza atan Yörük Türkmen Birliği, Ramazan Bayramı'nda çocuklara kıyafet ve oyuncak götürecek. Yardımlar, Bursa Büyükşehir Belediyesinin tahsis ettiği araçla deprem bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

TDYTB Başkanı Tatlıoğlu, ulaşılması zor bölgelere götürülecek olan yardımlar için ise Kardeş Aile Projesi başlattıklarını duyurdu. Tatlıoğlu konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Deprem bölgesinde eksik kalmayana dek çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu köylerde gençlerden oluşan oymakbaşı ekipleri kuruldu. Bu gençler de her ay ellerindeki isim listelerini güncelliyor. Geçtiğimiz aylarda gıda ve hijyen paketleri dışında deprem sebebiyle sınavlara iyi hazırlanamayan ve 2024 yılında sınavlara yeniden girecek olan gençlerimize kitap kampanyası düzenlemiştik. Bölgedeki gençler bize mihmandarlık yapıyor.”

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.