SON DAKİKA
Hava Durumu

Fransa'nın Ankara Büyükelçisi, Dışişleri Bakanlığına çağrıldı

Fransa'nın Ankara Büyükelçisi Herve Magro, YPG ve YPJ terör örgütü mensuplarının Fransa Senatosu'nda ağırlanmasından dolayı Dışişleri Bakanlığına çağrıldı.

Haber Giriş Tarihi: 27.03.2023 17:30
Haber Güncellenme Tarihi: 27.03.2023 18:15
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Fransa'nın Ankara Büyükelçisi, Dışişleri Bakanlığına çağrıldı

Fransa Senatosu'nda "Nevruz" dolayısıyla düzenlenen bir etkinliğe, bölücü terör örgütü PKK’nın Suriye’deki uzantısı YPG ve bunun kadın kolları YPJ mensupları ile SDG mensupları davet edildi. Skandal resepsiyona çok sayıda Fransız senatör ve politikacı da katıldı.

Teröristler, Fransa Senatosu'nda alkışlandı. Yapılan konuşmalarda bölücü terör örgütünün eylemleri takdir edilirken bir diğer terör örgütü olan DEAŞ karşısında bölücü terör örgütü PKK/YPG'ye desteğin sürdürüleceği mesajı verildi.

TÜRKİYE'DEN FRANSA'YA TEPKİ

Fransa Senatosu'nda, bölücü terör örgütü PKK/YPG mensuplarının ağırlanması ve teröristlere "onur" ödülü verilmesinin ardından Türkiye'nin tepkisi gecikmedi.

FRANSA'NIN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ DIŞİŞLERİNE ÇAĞRILDI

Fransa'nın Ankara Büyükelçisi Herve Magro, Türkiye Dışişleri Bakanlığına çağrıldı. Türkiye'nin Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, terör örgütü mensuplarının Fransa Senatosu'nda ağırlanmalarının yanı sıra sözde onur madalyasıyla ödüllendirilmelerinin kabul edilmediği ve bu olayın kuvvetle kınandığı vurgulandı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.