SON DAKİKA
Hava Durumu

Putin, akrabasını Savunma Bakanı Yardımcılığına atadı

Savaş stratejisinde başarısızlığını dünya kamuoyuna duyuran Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Savunma Bakanı Yardımcılığına akrabası Anna Tsivilyova'yı atadı.

Haber Giriş Tarihi: 18.06.2024 09:46
Haber Güncellenme Tarihi: 18.06.2024 10:21
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Putin, akrabasını Savunma Bakanı Yardımcılığına atadı

Ukrayna'nın toprak bütünlüğüne karşı geniş çaplı işgal girişimi başlatma emri veren Devlet Başkanı Vladimir Putin, Savunma Bakanlığı kabinesinde değişikliğe giderek savaş stratejisindeki çaresizliğini yineleme yoluna girdi. Yakın zamanda Savunma Bakanı olarak 12 yıldır görevini yürüten Sergey Şoygu yerine Başbakan Birinci Yardımcısı, Ekonomist Andrey Belusov atanmıştı. 

RUSYA'DA DÖNEN TORPİL NE ZAMAN PATLAYACAK?

Putin, bir kez daha kabinedeki değişime imza atarak, Savunma Bakanlığının 4 yardımcısını görevden alarak yerine yeni atamalar gerçekleştirdi. Atamalardan biri ise Putin'in kuzenin kızı Anna Tsivilyova oldu. Bakan Yardımcılığı görevine atanan Tsivilyova'nın aynı zamanda Rusya'nın Kemerova eski Valisi ve Enerji Bakanı Sergey Tsivilyov'un eşi olduğu belirtildi. Dünyanın önde gelen basın kuruluşu Radio Liberty'nin haberine göre büyük kömür madenciliği şirketi olan Kolmar'ın ortak sahibi olan Tsivilyova, 2023 yılında Ukrayna'ya yönelik topyekûn saldırılarda Rus işgalcilere sosyal destek sağlayan sözde Anavatan Savunucuları Vakfının başkanlığını üstlendi. Öte yandan Tsivilyova'nın yanı sıra, Rusya eski Başbakanı Mihail Fradkov'un oğlu Pavel Fradkov da Bakan Yardımcılığına atandı. 

Bakanlık görevlerinde kritik değişikliğe giden Rusya, Sergey Şoygu başta olmak üzere yolsuzluk yaptığı gerekçesiyle çok sayıda üst düzey yetkiliye ceza davası açtı. 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.