SON DAKİKA
Hava Durumu

Ukrayna için savaşan gönüllü Ruslardan çağrı: Herkesi şehirleri derhal terk etmeye çağırıyoruz

Ukrayna tarafında Rusya'ya karşı savaşan Rusya'nın Özgürlüğü Lejyonu ve Sibirya Taburu, 13 Mart 2024 tarihinde bir çağrı metni yayımlayarak, sivillerin zarar görmemesi için şehirlerin boşaltılması çağrısında bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 13.03.2024 17:40
Haber Güncellenme Tarihi: 13.03.2024 17:53
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ukrayna için savaşan gönüllü Ruslardan çağrı: Herkesi şehirleri derhal terk etmeye çağırıyoruz

Ukrayna için Rusya'ya karşı savaşan Rusya'nın Özgürlüğü Lejyonu ve Sibirya Taburu, bugün yeni bir çağrı metni yayımladı. Çağrıda, Ukrayna'daki sivillerin ölümüne neden olan bombardımanların yapıldığı şehrin boşaltılması için açıklama yapıldı. 

SİVİLLERİN ZARAR GÖRMEMESİ İÇİN ŞEHİRLER BOŞALTILMALI

Rusya'nın Özgürlüğü Lejyonu ve Sibirya Taburu, "Yurttaşlarımıza sesleniyoruz: Belgorod şehrinin sakinleri, Belgorod yönetimi yetkilileri ve bizi duyan herkes. Putin'in katilleri Ukrayna şehirlerine toplu saldırılar düzenleyerek evleriniz, çocuklarınızın okulları ve devlet kurumları arasında mevziler kuruyorlar. Belgorod'dan her gün düzinelerce masum insana ateş açılıyor. Ukrayna'nın Belgorod bölgesinden bombardımanı durdurulmalı! Bu bağlamda Belgorod ve Kursk şehirlerinde bulunan askeri mevzilere ateş açmak zorunda kalıyoruz. Sivil kayıpların yaşanmaması için herkesi şehirleri derhal terk etmeye çağırıyoruz. Yerel yetkilileri insan hayatını kurtarmaya, Kursk ve Belgorod bölgelerindeki şehirleri tahliye etmeye çağırıyoruz." ifadelerini kullandı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.