SON DAKİKA
Hava Durumu

Ukrayna Parlamentosu Başkanı Stefançuk, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir araya geldi

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başkent Ankara'da temaslarda bulunan Ukrayna Parlamentosu (Verkhovna Rada) Başkanı Ruslan Stefançuk'u Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti.

Haber Giriş Tarihi: 15.05.2024 17:37
Haber Güncellenme Tarihi: 15.05.2024 18:06
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ukrayna Parlamentosu Başkanı Stefançuk, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir araya geldi

Ukrayna Parlamentosu (Verkhovna Rada) Başkanı Ruslan Stefançuk (Ruslan Stefanchuk), Türkiye'deki resmî temasları kapsamında 15 Mayıs 2024 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Parlamento Başkanı Stefançuk'u saat 16.00'da Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti.

Türkiye Büyük Mİllet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş da görüşmede yer aldı. 

undefined

UKRAYNA PARLAMENTOSU BAŞKANI TÜRKİYE'DE!

Ukrayna Parlamentosu (Verkhovna Rada) Başkanı Ruslan Stefançuk (Ruslan Stefanchuk), Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş'un daveti üzerine 13 Mayıs 2024 tarihinde Türkiye'nin başkenti Ankara'ya resmî bir ziyaret gerçekleştirmişti. Parlamento Başkanı Ruslan Stefançuk'u; Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Vasıl Bodnar ile Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Ankara Milletvekili Yıldırım Tuğrul Türkeş karşılamıştı. Parlamento Başkanı Stefançuk, 14 Mayıs'ta  Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ve kurtarıcısı Mustafa Kemal Atatürk'ün kabrini ziyaret etmişti. 

UKRAYNA PARLAMENTOSU BAŞKANI STEFANÇUK, TBMM BAŞKANI KURTULMUŞ İLE GÖRÜŞTÜ

Parlamento Başkanı Stefançuk, 2 günlük resmî ziyareti kapsamında Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş ile 14 Mayıs 2024 tarihinde görüşmüştü. Daha sonra Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile görüştü.

Resim

UKRAYNA'DAN KIRIM TATARLARINA DEVLET NİŞANI

Stefançuk, 15 Mayıs 2024 tarihinde ise Ukrayna'nın Ankara Büyükelçiliğini ziyaret etti. Parlamento Başkanı Stefançuk, Büyükelçilikte Ukrayna adına çalışmalar yapan Ukrayna'nın toprak bütünlüğü ve egemenliğini destekleyen Ukrayna ve Türkiye arasındaki ilişkinin geliştirilmesine katkı sağlayan Kırım Tatarlarına devlet nişanı takdim etti.

Stefançuk Türkiye ziyareti kapsamında Ukrayna'ya yönelik desteklerinden dolayı Türkiye Cumhuriyeti'ne ve temasta bulunduğu üst düzey yetkililere teşekkürlerini iletiyor. 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.