SON DAKİKA
Hava Durumu

Ukraynalı çocuklar, harçlıklarını Türkiye'ye gönderdi

Rusya'nın saldırıları nedeniyle Almanya'ya gitmek zorunda kalan Ukraynalı bir grup çocuk, depremzedelere bağışlanmak üzere harçlıklarını Türkiye'ye gönderdi.

Haber Giriş Tarihi: 13.02.2023 14:59
Haber Güncellenme Tarihi: 13.02.2023 15:21
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ukraynalı çocuklar, harçlıklarını Türkiye'ye gönderdi

Türkiye'yi sarsan Kahramanmaraş depremlerinin ardından birçok ülkeden, afetin yaşandığı bölgelere yönelik destek devam ediyor. Arama kurtarma ekiplerinin, insani yardımların ve nakdi yardımların sağlandığı deprem bölgelerinde faaliyetler devam ediyor.

Rus saldırıları altındaki Ukrayna, Türkiye'ye yardıma koşan ülkelerin başında yer aldı. 100 kişilik arama kurtarma ekibi gönderen Ukrayna, depremde hayatını kaybedenler için taziye mesajlarını iletti.

UKRAYNALI ÇOCUKLAR HARÇLIKLARINI TÜRKİYE'YE GÖNDERDİ

Almanya Essen'de bulunan savaş mağduru Ukraynalı bir grup çocuk, Kahramanmaraş merkezli depremlerde afetzedelere yardım etmek için topladıkları harçlıkları Türk öğretmenlerine teslim etti. Çocuklar depremzedeler için çok üzgün olduklarını belirterek öğretmenlerine, "Türkiye'de yaşananlardan dolayı çok üzgünüz. Bir miktar yardım topladık. Biliyoruz fazla değil ama elimizden geleni buydu" dedi.

Image

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.