SON DAKİKA
Hava Durumu

Zelenskıy: Putin günlerce Ukrayna'ya nasıl iftira atacağını düşündü

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, Rusya'nın başkenti Moskova'daki "Crocus City Hall" adlı konser salonuna düzenlenen saldırının sorumlusunu Ukrayna olarak gösteren Rusya Devlet Başkanı Putin'e yanıt verdi.

Haber Giriş Tarihi: 24.03.2024 10:43
Haber Güncellenme Tarihi: 24.03.2024 12:01
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Zelenskıy: Putin günlerce Ukrayna'ya nasıl iftira atacağını düşündü

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, Rusya'nın başkenti Moskova'daki "Crocus City Hall" adlı konser salonuna düzenlenen saldırının sorumlusunu Ukrayna olarak gösteren Rusya Devlet Başkanı Putin'e yanıt verdi. Cumhurbaşkanı Zelenskıy, 23 Mart'ta yayımladığı videoda, "Dün Moskova'da yaşananlar, açıkça görülüyor ki, Putin ve diğer sahtekarlar suçu başkasına atmaya çalışıyor" dedi. 

Cumhurbaşkanı Zelenskıy, Rusya'nın aynı taktiklerle devam ettiğini belirtirken, "Kremlin propagandacıları ve Rusya Federasyonu liderliğinin her zaman aynı yöntemlere sahip olduğunu" kaydetti. Zelenskıy, bunun daha önce de yaşandığını ifade ederken, "Daha önce de oldu. Evler havaya uçuruldu, infazlar ve patlamalar yaşandı. Her zaman başkalarını suçluyorlar"  dedi.

Zelenskıy, "Rus işgalciler ülkemizin topraklarına geldiler, şehirleri yakıyorlar, insanlara işkence ve tecavüz ediyorlar. Ukrayna'yı suçlamaya çalışıyorlar" açıklamasını yaptı. Zelensky, "Dün, tüm bunlar oldu ve bu mantıksız. Putin, Rus vatandaşlarıyla ilgilenip onlara seslenmek yerine bir gün sessiz kaldı; bunu Ukrayna'ya nasıl çekeceğini düşünüyordu" dedi.

Ancak tüm bunların tamamen öngörülebilir olduğunu da sözlerine ekledi. Cumhurbaşkanı Zelenskıy, "Ukrayna topraklarında öldürülen yüzbinlerce Rus, herhangi bir teröristi durdurmak için kesinlikle yeterlidir. Eğer Ruslar Crocus'larda sessizce ölmeye istekliyse ve istihbarat servislerini sorgulamazsa, Putin bu durumu birçok kez kendi kişisel gücü lehine çevirmeye çalışacaktır. Teröristler her zaman kaybetmeli ve yaşamı gerçekten bunu savunan herkese teşekkür ediyorum!” dedi.

RUSYA KARIŞTI: MOSKOVA'DA SİLAHLI SALDIRI

Rusya'nın başkenti Moskova'daki bir konser salonuna silahlı kişilerce düzenlenen saldırıda, ölenlerin ve çok sayıda yaralının olduğu kaydedildi. Moskova'nın "Crocus City Hall" adlı konser salonuna düzenlenen saldırıda, sosyal medyada paylaşılan görüntülerde kamuflajlı kıyafetler giyen 5 kişinin kişinin otomatik silahlarla içeride ateş açtığı görülmüştü.

Konser salonunun yer aldığı binada büyük çaplı yangın da meydana gelirken olay yerine çok sayıda güvenlik gücünün sevk edildi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.