SON DAKİKA
Hava Durumu

Putin'in herkesten gizlediği zırhlı treni ve demiryolu hattı ifşa oldu!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, bir senedir zırhlı tren ile inşa ettirdiği gizli bir demir yoluyla seyahat ettiği ortaya çıktı.

Haber Giriş Tarihi: 15.02.2023 16:29
Haber Güncellenme Tarihi: 16.02.2023 16:03
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Putin'in herkesten gizlediği zırhlı treni ve demiryolu hattı ifşa oldu!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in konutuna demir yolu hattı çekildiği ve yakınlarında gizli istasyonlar inşa edildiği öğrenildi. 

Putin Rusyası'nın hem savaş suçlarına hem de siyasi suçlarına ilişkin ifşalara imza atan “Proyekt” internet sitesi, Putin’in gizli tren yollarına ilişkin yapılan araştırmayı yayımladı.

PUTİN, EVİNİN ALTINA DEMİR YOLU HATTI DÖŞETTİ!

Araştırmada gizli demir yolu şebekesinden bir istasyonun Valday Milli Parkı topraklarında bulunduğu açıklandı. Gizli istasyonun Valday Milli Parkında bulunmasına neden olarak, Rusya'nın savaş suçlusu lideri Vladimir Putin’in bu bölgede konutunun olması gösterildi.

Proyekt uzmanları, 2022 yılının sonbaharında helikopter pisti olarak bilinen bölgenin gizli bir tren istasyonu olduğunu ortaya çıkardı. Uydu görüntülerinin incelenmesinin ardından Putin için tasarlanan Valday’a uzanan demir yolu ve istasyonun 2019’da inşa edildiği tespit edildi.

RUSYA'NIN PEK ÇOK YERİNDE GİZLİ İSTASYONLAR İNŞA EDİLMİŞ!

Araştırma sırasında, Novo-Ogaryovo’da bulunan bir diğer istasyonun 2015’de inşa edildiği açıklandı. Novo-Ogaryovo’da bulunan istasyonun, Rusya devlet başkanının Moskova’da bulunan istasyonuna 400 metre uzaklıkta bulunduğu belirlendi. İstasyon, her 10 metrede bir güvenlik kameralarının bulunduğu yüksek bir duvarın arkasında bulunuyor.

Soçi'de 2017 yılında Boçarov Ruçey, Rusya Devlet Başkanlığı Yazlık Konutu’nun yakınında bir platform ve yeni bir çıkmaz demir yolu hattı ortaya çıktı. Bu istasyon, sivil trenlerin geçtiği hatla arasına duvar inşa ederek saklanmıştı.

GEZİLERİ İÇİN ÖZEL BİR ZIRHLI TREN KULLANIYOR!

Bundan önce bir diğer araştırma kuruluşu Dose Merkezi (Dossier Center), Vladimir Putin'in uçak yerine trenle daha çok seyahat ettiğini belirlemişti. Putin, gezileri için 2015 yılında inşa edilmiş özel bir zırhlı bir tren kullanıyor. Ancak Putin, işgalci Rus ordusunun Ukrayna'ya yönelik saldırılarının hazırlıklara başladığı 2021 yılının ikinci yarısında düzenli olarak tren kullanmaya başladı.

Vladimir Putin’in kullandığı trenin özellikleri arasında vagonlarının zırhlı olması ve trenin "maksimum hızda ve durmadan hareket edebilmesi" yer aldı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.