SON DAKİKA
Hava Durumu

Çavuşoğlu'ndan NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı ile ilgili açıklama

NATO Dışişleri Bakanları Toplantısının ilk oturumu tamamlandı. Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı ile ilgili sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulundu. Çavuşoğlu, toplantıda terör örgütü PKK/ YPG'ye dikkat çektiklerini belirterek, "Tüm terör örgütleriyle mücadelemiz devam edecek." ifadelerini kullandı.

Haber Giriş Tarihi: 23.03.2021 17:43
Haber Güncellenme Tarihi: 23.03.2021 18:26
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Çavuşoğlu'ndan NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı ile ilgili açıklama

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NATO Dışişleri Bakanları Toplantısının ilk oturumunda konuşma yaptı. Bakanı Çavuşoğlu, toplantıda gerçekleştirdiği konuşmaya ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulundu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bugün Brüksel’de başlayan NATO Dışişleri Bakanları Toplantısının ilk oturumunda konuşma yaptı. Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı konuşmayla ilgili bilgi veren Çavuşoğlu,  Türkiye'nin Afganistan'da barış süreci için üst düzey toplantıya ev sahipliği yapacağını belirtti. Öte yandan Çavuşoğlu, terör örgütü PKK/ YPG ile mücadelenin devam edeceğini bildirdi.

ÇAVUŞOĞLU: TERÖR ÖRGÜTLERİ İLE MÜCADELEMİZ SÜRECEK

Çavuşoğlu'nun sosyal medya hesabından yaptığı açıklamanın tamamı şu şekilde:

"NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı 1.Oturumu'na hitap ettik. Afganistan'da barış süreci için üst düzey toplantıya ev sahipliği yapacağız. Libya'da istikrarın tesisi için desteğimiz sürecek. PKK/YPG Irak ve Suriye'ye de tehdit. Tüm terör örgütleriyle mücadelemiz devam edecek."

NATO DIŞİŞLERİ BAKANLARI TOPLANTISI

23 ile 24 Mart 2021 tarihlerinde Brüksel’de yapılacak NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı NATO’nun siyasi rolünü güçlendirmeyi amaçlıyor. Öte yandan bakanların, NATO 2030 Yansıma Süreci hakkında görüş alışverişinde bulunmaları bekleniyor. NATO’nun gündemi olması beklenen bir diğer konu ise Avrupa-Atlantik bölgesinin güvenliğiyle ilgili gelişmeler. Toplantının yanı sıra Bakan Çavuşoğlu, mevkidaşları ile ikili görüşmeler yapacak.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.