SON DAKİKA
Hava Durumu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Balkan temaslarına başladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Balkan temaslarına başladı

Haber Giriş Tarihi: 06.09.2022 13:01
Haber Güncellenme Tarihi: 06.09.2022 13:01
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Cumhurbaşkanı Erdoğan Balkan temaslarına başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan 6- 8 Eylül 2022 tarihlerinde bölge barışını sağlanması ve ekonomik ilişkilerin getirilmesi için üç günlük Balkan turuna çıkıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın ilk durağı Bosna Hersek olacak. Balkan turu ziyarettin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iş insanları heyeti eşlik edecek.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bölge barışının sağlanması ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi için üç günlük Balkan turuna çıkıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 6-8 Eylül tarihleri arasında Bosna Hersek, Sırbistan ve Hırvatistan'ı ziyaret edecek. İlk durak ise Bosna Hersek olacak.

Erdoğan'ın önceki ziyaretlerde olduğu gibi devlet başkanlığının 3 üyesi ile bir araya gelmesi öngörülüyor. Görüşmelerde, Türkiye'nin Balkanlarda barışın sürmesi için her türlü katkıyı sağlamaya devam edeceği mesajı verilecek.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN BALKAN TURU BAŞLADI

Başta ortak altyapı ve yatırım projeleri olmak üzere çeşitli alanlarda mevcut işbirliğinin daha da ilerletilebilmesi için yapılacak çalışmaların ele alınacağı görüşmelerde, Balkanlardaki gelişmeler ve uluslararası meseleler hakkında görüş alışverişinde bulunulacak. Üç ülkeye gerçekleştireceği ziyarette Erdoğan'a kalabalık bir iş insanı heyeti de eşlik edecek. Karşılıklı yatırımların ve ticaret hacminin artırılması için atılacak adımlar görüşülecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hırvatistan'ın Sisak şehrinde İslam Kültür Merkezi'nin açılış törenine de katılacak.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.