SON DAKİKA
Hava Durumu

İşgal altındaki Kırım'da patlama sesleri!

Rusya'nın işgali altındaki Kırım’ın farklı yerlerinde patlama sesleri duyuldu.

Haber Giriş Tarihi: 30.05.2023 11:47
Haber Güncellenme Tarihi: 30.05.2023 12:11
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
İşgal altındaki Kırım'da patlama sesleri!

Rusya'nın işgali altındaki Kırım’ın Akyar (Sivastopol) ve Sak kentlerinde patlama sesleri duyuldu.

Kırım’da 29 ile 30 Mayıs’ı bağlayan gece Akyar (Sivastopol) ve Sak kentlerinde güçlü patlama sesleri duyuldu. Yerli sakinler, patlama seslerinin kent yakınlarında duyulduğunu belirtti.

AKYAR'DA PATLAMALAR

Ayrıca Akyar’ın farklı semtlerinde de patlama seslerinin duyulduğu aktarıldı. Yerel sosyal medya kanallarında kentte en az 3 patlama sesinin duyulduğu ileri sürüldü.

Öte yandan bir süre sonra Akyar’ın sözde Valisi Mihail Razvojayev yaptığı açıklamada, kentte tatbikat yapıldığını ileri sürdü.

Akyar'da Rus savaş gemileri, deniz kuvvetleri personeli konuşlandırılıyor. Öte yandan Sak yakınlarında Rusya'ya ait hava üssü bulunuyor.

KIRIM’DAKİ RUS HAVA ÜSSÜNDE PATLAMALAR

Sak bölgesindeki Novofödorovka köyü yanında bulunan askeri havalimanında, 9 Ağustos 2022 tarihinde peş peşe şiddetli patlamalar yaşandı. Rusya Savunma Bakanlığı patlamaların, “birkaç havacılık mühimmatının infilak” etmesi sonucu meydana geldiğini aktararak, olayda kimsenin yaralanmadığını ve havacılık ekipmanının zarar görmediğini ileri sürdü.

Ukrayna ordusundan yapılan açıklamada ise patlamalar sonucunda 9 Rus savaş uçağının etkisiz hale geldiği ifade edildi.

Öte yandan Reuters Haber Ajansına konuşan ismi açıklanmayan Batılı bir yetkili, Sak bölgesindeki askeri havalimanındaki patlamalar nedeniyle Rusya Karadeniz Filosu’na ait savaş uçaklarının yarısından fazlasının devre dışı bırakıldığını öne sürmüştü. 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.