SON DAKİKA
Hava Durumu

Rusya'nın Kırım’da çalıştırdığı elektronik savaş sistemleri uzaydan görüntülendi

İşgalci Rusya, Akyar’daki askeri tesislerini korumak için çok güçlü elektronik savaş sistemleri kullanıyor. İşgalcilerin müdahaleleri uzaydan görüntülendi.

Haber Giriş Tarihi: 01.12.2023 15:26
Haber Güncellenme Tarihi: 01.12.2023 15:27
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Rusya'nın Kırım’da çalıştırdığı elektronik savaş sistemleri uzaydan görüntülendi

Ukrayna’nın, işgal altındaki Kırım’da bulunan Rus askeri üslerine düzenlenen başarılı saldırılarının ardından Rus işgalciler, yarımadadaki askeri hedefleri ellerinden geldiği kadar gizlemeye çalışıyor. Ukrayna’nın düzenlediği insansız hava araçları saldırısı sırasında işgalciler son derece güçlü elektronik savaş sistemlerini devreye sokuyor. Rusya’nın Akyar’da (Sivastopol) saldırılar sırasında çalıştırdığı çok güçlü elektronik savaş sistemleri uzaydan görüntülendi.

RUS SAVAŞ SİSTEMLERİ UZAYDAN GÖRÜNTÜLENDİ

Rus işgalcilerin Akyar’'da askeri tesislerini korumak için çalıştırdığı çok güçlü elektronik savaş sistemleri SAR teknolojisiyle çekilen uydu görüntülerinde “parlamalara” sebep oldu. Defense Express'in haberine göre, 24 Kasım 2023'de çekilen görüntüde bozulma kaydedildi. O gün Rus işgal güçleri, Ukrayna’nın birçok İHA ile Kırım’a saldırdığını duyurmuştu.

Rusların bu elektronik savaş sistemlerini yalnızca zaman zaman çalıştırdığı öğrenildi. Çünkü birkaç gün sonra yayımlanan resimlerde artık bir bozulma görünmüyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.