SON DAKİKA
Hava Durumu

Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskıy'dan Almanya'ya Kırım sitemi

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, Almanya'nın 2014 yılında Kırım'ın Rus işgaline yönelik politikanın kendisini hayal kırıklığına uğrattığını söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 30.01.2024 13:20
Haber Güncellenme Tarihi: 30.01.2024 13:31
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskıy'dan Almanya'ya Kırım sitemi

Ukrayna  Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, Almanya'nın 2014 yılında Rusya'nın Kırım'ı işgal etmesi ile ilgili yürüttüğü politikanın kendisini hayal kırıklığına uğrattığını bildirdi. Zelenskıy Alman ARD televizyonuna yaptığı açıklamada, "Kırım işgal edildiği dönemde (2014) Ukrayna'nın, Avrupa'nın ve dünyanın hak ettiği rolü oynamayan Almanya'nın politikası beni hayal kırıklığına uğrattı" ifadelerini kullandı.

"RUSYA'NIN ALMANYA'YA YAKLAŞACAĞINI HİSSEDİYOR" 

Zelenskıy ayrıca, kendisinin Almanya'dan Rusya'yı müzakere masasına oturtarak uluslararası hukuku ihlal etmesini ve değerleri çiğnemesini önleyen bir beklenti içinde olduğunu belirtti. Almanya Başbakanı Olaf Scholz'un Rusya başkanı Başkanı Vladimir Putin'in kendileri için de tehdit olduğunu anladığını belirten Zelenskıy, "(Scholz) Sadece Ukrayna için bir tehdit olmadığını anladı. Bence eğer direnmezsek Rusya'nın Almanya'ya yaklaşacağını hissediyor" dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.