SON DAKİKA
Hava Durumu

Başkent Ankara'da depremzedeler için yardım seferberliği aralıksız sürüyor

Türkiye'yi yasa boğan Kahramanmaraş depremlerinden etkilenen afetzedelerin yaralarını sarmak için başkentliler, Çankaya Belediyesi Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu'nda tek yürek oldu.

Haber Giriş Tarihi: 10.02.2023 17:40
Haber Güncellenme Tarihi: 12.11.2023 11:36
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Başkent Ankara'da depremzedeler için yardım seferberliği aralıksız sürüyor

Başkent Ankara'da vatandaşlar, Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremlerin ardından bölgeye insani yardım göndermek için seferber oldu. Yardımların toplandığı adreslerden biri de Çankaya Belediyesi Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu oldu. Spor salonuna akın eden başkentliler, el ele organize bir şekilde yardımların kolilenmesine ve tırlara taşınmasına yardım ediyor.

150 TIR YARDIM GÖNDERİLDİ

Çankaya Belediyesi Başkan Yardımcısı Sinan Çınar, insani yardım çalışmaları ile ilgili 10 Şubat 2022 tarihinde Kırım Haber Ajansına (QHA) konuştu. Çınar, depremin yaşandığı 6 Şubat tarihinden bu yana Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonuna vatandaşların yardım getirerek akın ettiğini ve salonun 24 saat aktif şekilde çalıştığını belirtti. Ayrıca gelen yardımların oraganize bir şekilde ayrıştırıldığını belirten Çınar, "Şu ana kadar 150 tır yardım malzemesini deprem bölgesine gönderdik. Bunun yanında farklı ülkelerin büyükelçiliklerinden de yardımlar geldi. Çok fazla öğrenci bize yardım etti" ifadelerini kullandı. Çınar, deprem bölgesine acil gönderimesi gereken malzemeler ile ilgili ise "Battaniye ve ısıtıcı ekipmanlarına çok fazla ihtiyaç var. Deprem bölgesinde ciddi bir soğuk var" dedi.

"GECE RAHAT UYUYAMIYORUM"

Ayrıca spor salondaki çalışmalara iki gündür gönüllü olarak katılan öğrenci Dersu Adıdoğanlı da QHA'ya burada neler yaptığını ve duygularını anlattı. Spor salonundaki atmosferden çok memnun olduğunu ve deprem bölgesindeki vatandaşlara yardım etmekten gurur duyduğunu belirten Adıdoğanlı, "Gece rahat uyuyamıyorum. Yatağa girip üstüme o  battaniyeyi örtüp sıcaklığı hissettiğim anda o kadar kötü hissediyorum ki... O yüzden gecelerimi burda geçirmek istiyorum. Burayı gördükçe ümitleniyorum. Bebek mamalarına ve maalesef kefene de çok ihtiyaç var." ifadelerini kullandı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.