SON DAKİKA
Hava Durumu

Hocalı'ya dönüş devam ediyor: 24 aile daha yerleşti

Azerbaycan'da Ermeni işgalinden kurtarılan Hocalı kentine 29 Mayıs 2024 tarihinde 88 kişiden oluşan 24 aile daha yerleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 29.05.2024 20:20
Haber Güncellenme Tarihi: 29.05.2024 20:50
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Hocalı'ya dönüş devam ediyor: 24 aile daha yerleşti

Ermeni işgalcilerin 1992'de Azerbaycan'ın Hocalı kentinde işlediği soykırımın acısı hafızalardaki yerini koruyor. İkinci Karabağ Zaferi ile birlikte işgalden kurtarılan Hocalı kenti yeniden inşa edildi. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in talimatıyla bölgeye inşa edilen konutlara çok sayıda aile yerleşiyor.

24 AİLE DAHA HOCALI'YA YERLEŞTİ

Bu kapsamda 88 kişiden oluşan 24 aile daha bugün Hocalı kentine yerleştirildi. Başkent Bakü'den yola çıkan aileler, Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanının Hankendi, Ağdere ve Hocalı bölgelerindeki özel temsilciliği ve Hankendi şehrinde Ağdere ve Hocalı bölgelerinde Mülteciler ve Yerinden Edilmiş Kişiler İşleri Devlet Komitesi yetkilileri tarafından karşılandı. Ailelere bölgeye dair bilgilendirici kitapçıkların yanı sıra yerleştikleri konutlarının anahtarı teslim edildi. 

Azerbaycan Devlet Haber Ajansına (Azertac) göre, bugüne kadar Hocalı'ya toplamda 169 kişiden oluşan 44 aile kalıcı olarak yerleştirildi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.