SON DAKİKA
Hava Durumu

Azerbaycan’ın Tahran Büyükelçiliğinin tekrar açılması için şartlar açıklandı

Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov, Azerbaycan'ın Tahran Büyükelçiliğinin tekrar faaliyete geçmesi için gerekli şartları kamuoyu ile paylaştı.

Haber Giriş Tarihi: 29.12.2023 16:20
Haber Güncellenme Tarihi: 29.12.2023 16:27
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Azerbaycan’ın Tahran Büyükelçiliğinin tekrar açılması için şartlar açıklandı

Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov, 29 Aralık 2023 tarihinde, bakanlığın yıl sonu rapor brifinginde yaptığı konuşmasında, "İran'daki büyükelçiliğimizin kapatılmasının somut bir nedeni var: Büyükelçiliğimize yapılan terör saldırısı ve insanların hayatlarının tehdit edilmesiyle ilgili" ifadelerini kullandı.

ŞARTLARIN SAĞLANMASI HALİNDE BÜYÜKELÇİLİK TEKRAR FAALİYETE GEÇECEK

Bakan Bayramov, Azerbaycan’ın Tahran Büyükelçiliğinin tekrar faaliyete geçmesi için şartları açıkladı. Bayramov, "Azerbaycan tarafının beklentisi, bu suçu işleyen kişinin en ağır şekilde cezalandırılması, büyükelçiliğimizin güvenliğinin tam olarak sağlanması ve güvence altına alınmasıdır. Duruşmanın başlayacağı tarihler bize verildi, elbette bu sonuca göre de karar vereceğiz” dedi.

Bayramov, sorunun çözülmesinin ardından çözümün de tatbik edileceğini bildirdi. Bakan, “Sorunlar olumlu bir çözüme ulaşırsa, büyükelçiliğin yeniden restore edilmesi ancak bundan sonra mümkün olacaktır" şeklinde konuştu.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.