SON DAKİKA
Hava Durumu

Birleşik Krallık'ta Kazak Kültür Merkezi açıldı!

Birleşik Krallık'ta Kazak kültürü ve diline olan ilgi artıyor. Bu kapsamda Kazakistan Cumhuriyeti'nin Londra Büyükelçiliği öncülüğünde Kazak Kültür Merkezi açıldı.

Haber Giriş Tarihi: 07.03.2024 14:40
Haber Güncellenme Tarihi: 07.03.2024 14:58
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Birleşik Krallık'ta Kazak Kültür Merkezi açıldı!

Birleşik Krallık'ta yaşayan ve bir çoğu öğrencilerden oluşan Kazak Türklerinin sayısında her geçen yıl artış kaydediliyor. Öğrencilerin yanı sıra yerel şirketlerde çalışan Kazakistan vatandaşları, Birleşik Krallık'ta Kazak kültürünün yaşatılması adına çalışmalarda bulunuyor.

"BÜYÜKELÇİLİK HER ZAMAN BU TÜR GİRİŞİMLERİ DESTEKLEMEKTEDİR"

Bu kapsamda, Kazakistan'ın Londra Büyükelçiliği öncülüğünde Londra'da Kazak Kültür Merkezi açıldı. Merkezin açılışına Kazakistan'ın Londra Büyükelçisi Magcan İlyasov, Kazak Kültür Merkezi Başkanı İsmail Kesici ve çok sayıda Kazak öğrenci katıldı. 

Kültür merkezinin açılışında konuşan Kesici, "Büyükelçilik her zaman bu tür girişimleri desteklemektedir ve Birleşik Krallık'taki öğrencilerimiz arasındaki bağların güçlendirilmesine daha fazla yardımcı olacaktır" ifadelerini kullandı. 

Daha sonra kültür merkezinin misyonuna değinen Kesici, "Kazakları birleştirmek, gençlerin Kazak kültürü, gelenekleri ve tarihi hakkındaki bilgilerini yaygınlaştırmak ve arttırmak hedeflerimizdir" dedi. Merkez, ileride genç Kazak müzisyenleri İngiltere'ye davet etmeyi ve onların çalışmalarını tanıtmayı planlıyor. Ayrıca Kazak girişimcilerin ürünlerinin ülkede tanıtılması bağlamında çalışmalar da hedefleniyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.