SON DAKİKA
Hava Durumu

Bişkek'te bomba ihbarı ile okul boşaltıldı: İhbarlar Rusya ve Ukrayna'dan!

Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'teki bir okulda bomba ihbarı yapıldı. İhbar üzerine okul boşaltıldı. Daha önce yapılan bomba ihbarı kaynağının Rusya ve Ukrayna olması dikkat çekti.

Haber Giriş Tarihi: 02.05.2023 10:54
Haber Güncellenme Tarihi: 02.05.2023 13:00
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Bişkek'te bomba ihbarı ile okul boşaltıldı: İhbarlar Rusya ve Ukrayna'dan!

Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'teki bir okulda 2 Mayıs 2023 tarihinde bomba ihbarı yapıldı. Kırgızistan saati ile 11.00 sularında Bişkek'teki 4 Numaralı Okulun spor salonunda bomba olduğu, Bişkek 102. Merkezi İçişleri Müdürlüğü Servisine mesaj yoluyla ihbar edildiği bildirildi. Bunun üzerine okul boşaltıldı.

BENZERİ İHBARLAR DAHA ÖNCE DE YAPILDI

İncemelerin ardından söz konusu ihbarların asılsız olduğu öğrenildi. Ayrıca 20 Ocak, 22 Mart, 27 Nisan ve bugünkü ihbar mesajlarının Rusya ve Ukrayna'ya kayıtlı numaralardan gönderilmesi dikkat çekti.

İHBAR MESAJLARI RUSYA VE UKRAYNA TOPRAKLARINA KAYITLI

Kırgızistan Devlet Ulusal Güvenlik Komitesi Başkan Yardımcısı Aibek Şamenov, bu ihbarların 20 Ocak ve 22 Mart tarihlerinde Bişkek'teki eğitim kurumları ve alışveriş merkezleri tarafından da alındığını bildirdi. Ayrıca ihbar mesajlarının gönderildiği hesapların Ukrayna ve Rusya topraklarında kayıtlı olduğu belirtildi. 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.