SON DAKİKA
Hava Durumu

BM Genel Sekreteri Guterres, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Caparov ile görüşecek

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov ile bugün görüşecek. Kırgızistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İdaresi Dış Politika Dairesi Başkanı Muratbek Azımbakiyev, görüşmede ele alınacak konulara ilişkin açıklama yaptı.

Haber Giriş Tarihi: 02.07.2024 12:05
Haber Güncellenme Tarihi: 02.07.2024 12:48
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
BM Genel Sekreteri Guterres, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Caparov ile görüşecek

Birleşmiş Milletler (BM) Sekreteri Antonio Guterres, Türkistan ziyareti kapsamında 1 Temmuz 2024 tarihinde Kırgızistan’a geldi. Guterres, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov ile bugün bir görüşme gerçekleştirecek.

Kırgızistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İdaresi Dış Politika Dairesi Başkanı Muratbek Azımbakiyev, Guterres-Caparov görüşmesine ilişkin açıklama yaptı. Azımbakiyev, görüşmede  bölgesel konularda iş birliği, güvenlik ve Kırgızistan'ın sosyo-ekonomik kalkınması ve uluslararası gündemin ele alınacağını aktardı.

Kırgızistan'ın son yıllardaki gelişiminin sonuçlarına bakıldığında, uluslararası alanda güçlü ilerlemenin fark edildiğini belirten Azımbakiyev, bu konunun da değerledirileceğini söyledi.

GUTERRES'İN TÜRKİSTAN TRAFİĞİ YOĞUN

BM Sekreteri Antonio Guterres, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov ile görüşmesinin yanı sıra BM yetkilileri ile buluşacak ve kültürel bir farkındalık programı yapılmasın ardından 3 Temmuz 2024 tarihinde Kazakistan’a gidecek.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.