SON DAKİKA
Hava Durumu

Doğu Türkistan'daki Çin istilası hızlandı!

İşgal altındaki Doğu Türkistan'da Çin'in bölgedeki Çinli nüfusu artırma projesi genişletilerek devam ediyor. Doğu Türkistan'a giden Çinliler ev sahibi olacak ve yüksek miktarda maddi yardım alıyor.

Haber Giriş Tarihi: 18.03.2024 14:41
Haber Güncellenme Tarihi: 18.03.2024 16:10
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Doğu Türkistan'daki Çin istilası hızlandı!

Çin yönetimi, işgal altındaki Doğu Türkistan'ın demografik yapısını ve kültürel bütünlüğünü yıllardır uyguladığı göç politikasıyla tahrip etmeye devam ediyor. Doğu Türkistan'a giden Çinlilere her türlü destek sağlanıyor, ev sahibi oluyor ve Çinlilerin Doğu Türkistan'a gitmeleri teşvik ediliyor

Doğu Türkistan'da Çin istilası devam ediyor!

DOĞU TÜRKİSTAN'A GİDEN ÇİNLİLERE MADDİ DESTEK

Kırım Haber Ajansı (QHA) ekibinin elde ettiği bilgilere göre Pekin yönetimi, Çin'in iç bölgelerinden buraya yerleşmek isteyen Çinlilere, hiçbir maddi birikim olmaksızın ev verileceğini açıkladı. Ayrıca, bu kişilere karşılıksız olarak 200 bin Yuan (yaklaşık 725 bin TL) destek sağlanacağı ve çeşitli hediyelerle ödüllendirileceği öğrenildi.

Öte yandan Doğu Türkistan'a gitmeyi kabul eden ve bölgede kalıcı olarak yerleşmek isteyen her bir Çinli aileye, 70 yıllık tapulu otopark hediye edileceği de öğrenilen bilgiler arasında yer aldı.

TOPLAMA KAMPINDAKİ TÜRKLER YOK EDİLİYOR

Bölgeden edinilen son bilgilere göre, Tumşuk toplama kampına atılan Uygur Türkü bir çiftin, 2023 yılı Ramazan ayının ortalarında işkenceye dayanamayıp vefat ettiği öğrenilmişti. Ayrıca, Tumşuk toplama kampındaki Uygur Türklerinin yapılan işkence ve deneylere dayanamayıp hastalandığı veya vefat ettiği ortaya çıktı.

Çin'den Doğu Türkistan'daki soykırımı ortaya çıkaran araştırmacılara yaptırım!

DOĞU TÜRKİSTAN'DA BİR SOYKIRIM YAŞANIYOR!

Çin Halk Cumhuriyeti hükumetinin sistematik baskıları ve asimilasyon politikaları ile Doğu Türkistan’da topyekûn bir halk soykırıma uğradı ve bugün halen uğramaya devam ediyor. Milli, dini, siyasi ve kültürel olarak Doğu Türkistan’da Çinli olmayan tüm Türk kökenli milletler, bu baskının kurbanı oluyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.