SON DAKİKA
Hava Durumu

Farslar tarafından şiddete maruz kalan Traktör Tebriz taraftarlarına soruşturma!

Traktör Tebriz taraftarları ve insan hakları aktivistleri Mehveş Nuri ve Zehra Fetelizade, Gilan Emniyet Müdürlüğü tarafından soruşturulmak üzere çağrıldı.

Haber Giriş Tarihi: 29.12.2023 16:55
Haber Güncellenme Tarihi: 29.12.2023 16:57
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Farslar tarafından şiddete maruz kalan Traktör Tebriz taraftarlarına soruşturma!

İran’da Güney Azerbaycan Türklerini temsil eden futbol takımı Traktör Tebriz taraftarlarına yönelik baskı sürüyor. Traktör Tebriz taraftarları ve insan hakları aktivistleri Mehveş Nuri ve Zehra Fetelizade hakkkında Gilan Emniyet Müdürlüğü tarafından soruşturulma başlatıldı.

İki aktivistin soruşturmasına neden olan durumun Traktör Tebriz'in Gilan eyaleti temsilcisi Melavan ile 25 Aralık 2023 tarihinde oynadığı müsabakada yaşananlar olaylar olduğu aktarıldı.

Traktör Tebrizli taraftarlar, 25 Aralık tarihinde karşılaşmanın oynandığı stadyumda Farslar tarafından saldırı ve hakarete uğramıştı. Ayrıca maç esnasında Melavan takımının taraftarları, Güney Azerbaycan Türklerinin temsilcisi Traktör Tebrizli futbolculara da hakaret etmiş ve futbolculara yabancı maddeler atmıştı.

TRAKTÖR TEBRİZ BAŞKANI NASİRZADE, İRAN FUTBOL FEDERASYONUNA ŞİKAYET MEKTUBU YAZDI

Anzali şehrinde gergin şartlarda oynanan karşılaşma 0-0 sona erdi. Traktör Tebriz, İran Premier Lig’de üçüncülük ünvanını korudu. Traktör Tebriz kulübünün Başkanı Huşeng Nasirzade, yapılan saygızılıklar için İran Futbol Federasyonuna şikayet mektubu gönderdi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.