SON DAKİKA
Hava Durumu

Kazakistan'dan arama kurtarma ekibi yola çıktı

Kazakistan, 60 kişilik doğal afet ekibi, 150'ye yakın acil kurtarma ekipmanını ve 160'tan fazla tıbbi malzemenin olduğu aracı Gaziantep'e doğru yola çıktı.

Haber Giriş Tarihi: 08.02.2023 11:25
Haber Güncellenme Tarihi: 08.02.2023 12:04
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Kazakistan'dan arama kurtarma ekibi yola çıktı

Tüm Türkiye'yi derinden sarsan Kahramanmaraş merkezli depremlerde arama kurtarma ekipleri tarafından vatandaşlar enkazdan çıkarılıyor. Türk dünyasından ülkelerin gönderdiği insani yardım ve doğal afet ekibi göçük altındaki depremzedelere destek oluyor. 

KAZAKİSTAN'DAN 60 KİŞİLİK DOĞAL AFET EKİBİ YOLA ÇIKTI

Kahramanmaraş merkezli depremlerde insani yardıma destek olan Kazakistan 41 kişilik doğal afet ekibi göndermişti. Kazakistan yeni bir yardım daha yaptı.

Kazakistan Olağanüstü Haller Bakanlığından yapılan açıklamada, Türkiye'ye yardım etmesi için gönderilen 60 kişilik doğal afet ekibi yola çıktı. Ayrıca insani yardım malzemelerinin gönderildiği uçak Astana'dan Gaziantep'e doğru yola çıktı.

Gönderilen arama kurtarma ekibinde uluslararası düzeyde deneyime sahip kurtarma personelleri, sağlık çalışanları ve özel eğitimli köpekler bulunuyor. Ekibin bulunduğu aracın içinde 150'ye yakın acil kurtarma ekipmanı ve 160'tan fazla tıbbi malzeme yer alıyor.

TÜRKİYE'Yİ SARSAN DEPREMDE CAN KAYBI VE YARALI SAYISI ARTIYOR

Türkiye, 6 Şubat 2023'te saat 04.17’de büyük bir depremle sarsıldı. Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan 7.7 büyüklüğündeki deprem birçok ilde hissedildi. Ardından 13.24'te 7.6 büyüklüğünde ayrı bir deprem yaşandı.

Türkiye Cumhuriyeti 7 günlük milli yas ilan etti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.