SON DAKİKA
Hava Durumu

Rus kökenli Kazakistan milletvekilinden skandal sözler! "Kırım'a saldıracağına, Türkiye'ye saldır"

Kazakistan Almatı Keneş üyesi Rus kökenli Anna Başinskaya, skandal sözlerle Türkiye'yi hedef gösterdi. Başinskaya, "Kırım'a saldıracağına, Türkiye'ye saldır" ifadelerini kullandı.

Haber Giriş Tarihi: 03.05.2023 11:48
Haber Güncellenme Tarihi: 03.05.2023 17:21
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Rus kökenli Kazakistan milletvekilinden skandal sözler! "Kırım'a saldıracağına, Türkiye'ye saldır"

Kazakistan Amanat Partisi ve Almatı Keneşi üyesi Rus kökenli Anna Başinskaya, Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy’e seslenerek skandal sözler sarf etti. İfadeleriyle skandala doymayan Başinskaya, Zelenskıy’e hitaben "Kırım'a saldıracağına, Türkiye'ye saldır" dedi. Kısa sürede sosyal medyada yayılan söz konusu konuşma, Kazakistan’da büyük tepkiye neden oldu. Kazakistan "Dil Maydanı" mensupları Anna Başinskaya’nın bu konuşmasından dolayı özür dilemesi ve istifa etmesi gerektiğini belirterek Amanat Partisine tepki gösterdi.

TÜRK HALKINDAN ÖZÜR DİLEYEREK İSTİFA ETTİ

Kazakistan’da büyük tepkilere neden olan konuşmadan sonra Başinskaya açıklama yaparak, "Kardeş Türk halkından özür diliyorum" dedi. Ayrıca "Dil Maydanı" mensupları ve tüm Kazak Türklerinden özür dileyerek görevinden istifa eden Başinskaya’nın Amanat Partisi tarafından da disipline sevk edileceği bildirildi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.