SON DAKİKA
Hava Durumu

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, ortak ticaret komitesi toplantısı için KKTC’ye gidiyor

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Ömer Bolat, mevkidaşı Ekonomi ve Enerji Bakanı Olgun Amcaoğlu ile görüşmek üzere KKTC’ye gidiyor. Bolat, Türkiye-KKTC 12. Ortak Komite Toplantısı’na katılacak.

Haber Giriş Tarihi: 18.01.2024 23:33
Haber Güncellenme Tarihi: 19.01.2024 02:10
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ticaret Bakanı Ömer Bolat, ortak ticaret komitesi toplantısı için KKTC’ye gidiyor

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Ömer Bolat, mevkidaşı Ekonomi ve Enerji Bakanı Olgun Amcaoğlu ile görüşmek üzere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) gidecek. Ayrıca Bolat, Türkiye-KKTC 12. Ortak Komite Toplantısı’na da katılacak.

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Ömer Bolat, 19 Ocak 2024 tarihinde KKTC’ye yapacağı ziyaret kapsamında Meclis Başkanı Zorlu Töre ve Başbakan Ünal Üstel ile temaslarda bulunacak. Bolat, KKTC Maliye Bakanı Özdemir Berova ile de bir görüşme gerçekleştirecek.

TÜRKİYE-KKTC 11. ORTAK KOMİTE TOPLANTISI

Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) arasındaki bir önceki Türkiye-KKTC Ortak Komite Toplantısı, 3 Haziran 2021 yılında yapılmıştı. KKTC Hükumeti ile Türkiye Cumhuriyeti Hükumeti Arasında Ticaretin ve Ekonomik İşbirliğinin Geliştirilmesine Dair Protokol imzalanmıştı. Dönemin Ticaret Bakanı Mehmet Muş, "Hem bakanlık olarak hem de hükumetimizin atacağı adımlarda (KKTC ile ilgili) elimizden geldiğince kolaylaştırıcı olacağız. Burayı (KKTC) seviyoruz, burayı çok kıymetli görüyoruz. Burada bir devlet var, hükumet var, Cumhurbaşkanı var, asker ve polis var. Bu devletin kıymetinin iyi bilinmesi gerektiği kanaatindeyim. Kolay kurulmadı bu devlet, dolayısıyla bunu muhafaza etmenin kıymetli ve değerli olduğunu düşünüyorum. Ada'daki iki devletli yaklaşımın çok kıymetli olduğunu düşünüyorum" açıklamasını yapmıştı. 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.