SON DAKİKA
Hava Durumu

Türk devletleri için "Made in Turan" geliyor

Türk Devletleri Ekonomik Forumu-2024'te Türk dünyasını birleştirmeyi hedefleyen marka “Made in Turan” tanıtılacak.

Haber Giriş Tarihi: 02.05.2024 11:30
Haber Güncellenme Tarihi: 02.05.2024 12:16
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Türk devletleri için "Made in Turan" geliyor

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de 2-3 Mayıs 2024 tarihlerinde "Türk Devletleri Ekonomik Forumu-2024" düzenleniyor. Forumda Türk dünyasını birleştirmeyi hedefleyen marka “Made in Turan” tanıtılacak.

TÜRK DEVLETLERİNİN BÜYÜK ORGANİZASYONU

Forum, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin Gelişimi Ajansı (KOBİA), Türk Devletleri Teşkilatı (TDT), Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD), Organize Sanayi Bölgesi (OSTİM) ve Türk Dünyası Tarım Birliği (TDTB) iş birliğiyle, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler ve Kulüpler Birliği Derneği (KOBSKA) ve Azerbaycan Franchise Derneğinin (AFA) ortak organizasyonuyla gerçekleştirilecek.

"MADE IN TURAN"

Forumda Türk devletininde üretilen ürünleri işaretlemek için kullanılacak olan “Made in Turan” markası tanıtılacak. Öte yandan Forumda Türk dili konuşulan ülkeler arasındaki pazar ve yatırım fırsatları tartışılacak. 

Aynı zamanda Türk dünyası ülkelerine ait markalarının uluslararası ortama entegre edilmesi için olası seçenekler üzerinde çalışacak.

FORUM TÜRK DEVLETLERİ ARASINDAKİ İLİŞKİLERİ GÜÇLENDİRMEYİ AMAÇLANIYOR

Türk devletleri arasında ilk defa düzenlenecek olan etkinlik, ülkeler arasındaki mevcut pazar ve yatırım fırsatlarını incelemeyi, markaların uluslararası alana entegrasyonu, şirketler arası ticari ilişkilerin geliştirilmesini, yabancı yatırımcıların ve şirketlerin çekilmesini desteklemeyi ve Türk dili konuşan ülkeler arasındaki ilişkileri güçlendirmeyi amaçlanıyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.