SON DAKİKA
Hava Durumu

Türkiye Millî Savunma Bakanı Güler ve TSK komuta kademesi KKTC'de

Türkiye Cumhuriyeti Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığında, 26 Nisan 2024 tarihinde denetlemede bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 27.04.2024 15:26
Haber Güncellenme Tarihi: 27.04.2024 15:26
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Türkiye Millî Savunma Bakanı Güler ve TSK komuta kademesi KKTC'de

Türkiye Cumhuriyeti Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığında inceleme ve denetleme yaptı.

Millî Savunma Bakanlığından 26 Nisan 2024 tarihinde yapılan açıklamaya göre, Bakan Güler, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu ile gittiği Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) ziyaretlere devam ediyor.

Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığında askerî törenle karşılanan Bakan Güler, inceleme ve denetlemede bulunarak yapılacak çalışmalara ilişkin talimatlar verdi.

Bakanlıktan ziyarete ilişkin yapılan açıklamada, Güler ve TSK komuta kademesinin ayrıca, yapımı devam eden yeni Girne Asker Hastanesine giderek, Bakan Yaşar Güler ve hastaneye ilişkin bilgi aldığı belirtildi

GÜLER, KKTC'DE BOĞAZ ŞEHİTLİĞİNİ ZİYARET ETTİ

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, ayrıca KKTC'deki Boğaz Şehitliğini de ziyaret etti.

Güler'in Boğaz Şehitliğine gerçekleştirdiği ziyaretinde; Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu da bulundu.

Şehitlikteki anıta çelenk koyan ve saygı duruşunda bulunan Bakan Yaşar Güler ve TSK Komuta Kademesi daha sonra şehitlerimizin mezarlarına karanfil bıraktı.

Boğaz Şehitliği’nin ardından Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığına geçen Bakan Yaşar Güler askerî törenle karşılandı. İnceleme ve denetlemelerde bulunan Bakan Yaşar Güler, yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.