SON DAKİKA
Hava Durumu

Azerbaycan Türkü Ukrayna askeri Elçin Muradov, Rus saldırısında hayatını kaybetti

Rus işgalcilere karşı Ukrayna saflarında mücadele veren Azerbaycan Türkü Ukraynalı asker Elçin Muradov cephede yaşamını yitirdi.

Haber Giriş Tarihi: 23.12.2023 23:12
Haber Güncellenme Tarihi: 23.12.2023 23:50
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Azerbaycan Türkü Ukrayna askeri Elçin Muradov, Rus saldırısında hayatını kaybetti

Rusya'nın 24 Şubat 2022 tarihinde yayılmacı politikaları sonucu Ukrayna'ya yönelik başlattığı topyekûn işgal girişimi ve saldırılarda hayatını kaybeden Azerbaycan Türklerinin sayısı artıyor. Topyekun savaşın ilk günlerinden itibaren cepheye giderek Ukrayna saflarında mücadele veren Azerbaycan Türkü Elçin Muradov, Rus topçu saldırısında şehit düştü.

Azerbaycan Türkü gazeteci İdrak Camalbeyli, Muradov'un şehit olmasıyla ilgili açıklama yayımladı. Camalbeyli, "Bir diğer Azerbaycanlı, profesyonel sporcu Elçin Muradov Ukrayna'nın toprak bütünlüğü uğruna hayatını kaybetti. Muradov uluslararası düzeyde bir hakem ve boks sporcusuydu" dedi.

UKRAYNA BOKS FEDERASYONUNDAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Muradov, aynı zamanda profesyonel bir boks sporcusuydu. Ukrayna Boks Federasyonu, Muradov'un cephede hayatını kaybetmesiyle ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada, Rus topçu saldırısında şehit düştüğü ifade edildi. Ukrayna Boks Federasyonunun yayımladığı başsağlığı mesajında şu ifadelere yer verildi:

"Dostumuz, kardeşimiz, uluslararası hakem Elçin Muradov'un cephedeyken Rus topçu saldırısı sonucu öldürüldüğü öğrenildi. Rus işgalinin ilk günlerinden itibaren Elçin Muradov, Ukrayna'yı düşmana karşı savunmak için yola çıktı. Savaştan önce Kıyiv ve Ukrayna boksunun gelişimi ve özellikle hakemlik için çok şey yaptı. Bu terbiyeli ve iyi adamın yaptığı her şeyi her zaman hatırlayacağız. Ukrayna Boks Federasyonu, Elçin'in ailesine, arkadaşlarına ve sevenlerine en içten başsağlığı dileklerini iletiyor. Ana vatanımızı savunurken ölen kahramanın ebedi anısına ve şerefine!"

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.