SON DAKİKA
Hava Durumu

Birleşik Krallık: Moskova'nın seferberlik kaynağı yok

Birleşik Krallık Savunma Bakanlığı, Rusya'nın Afrika vatandaşlarını savaşta kullanmasının Kremlin'in kaynaklarının tükenme işareti olduğunu belirtti. Rusya, aylık 2 bin ila 2 bin 200 dolar ödülle Afrika ülkelerinden insan çekme çabası içinde.

Haber Giriş Tarihi: 10.06.2024 15:22
Haber Güncellenme Tarihi: 10.06.2024 15:22
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Birleşik Krallık: Moskova'nın seferberlik kaynağı yok

Birleşik Krallık Savunma Bakanlığı, 10 Haziran 2024 tarihinde Rusya'nın son durumuna ilişkin bir rapor yayımladı. Bakanlık, Rusya'nın Afrika vatandaşlarını cephede kullanmasının, Kremlin'in kaynaklarının tükendiğini gösteren önemli bir işaret olduğunu bildirdi.

RUSYA'NIN İNSAN KAYNAĞI TÜKENİYOR

Bakanlık açıklamasında, Ukrayna Savunma Bakanlığı İstihbarat Başmüdürlüğü (GUR) tarafından hazırlanan Rusya'nın, başta Ruanda, Burundi, Kongo ve Uganda olmak üzere Afrika ülkelerinin vatandaşlarını Ukrayna'ya karşı savaşa çekme çabalarını yoğunlaştırdığı ve aylık 2 bin ila 2 bin 200 dolar ödül vaat ettiği yönündeki raporlarını hatırlattı. Bakanlık, bu kampanyanın Rusya'nın önemli insan gücü kayıplarını aktif olarak telafi etme girişimlerini yansıtırken, aynı zamanda birçok yöndeki saldırı eylemlerini de desteklediğine işaret etti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.