SON DAKİKA
Hava Durumu

Büyük moda şirketleri Ukrayna pazarına geri dönüyor

Zara, Bershka ve Pull&Bear gibi popüler giyim markalarının İspanyol ana şirketi Inditex, Ukrayna'daki faaliyetlerine kademeli olarak 3 Nisan’da yeniden başlatacak.

Haber Giriş Tarihi: 02.04.2024 09:35
Haber Güncellenme Tarihi: 02.04.2024 11:02
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Büyük moda şirketleri Ukrayna pazarına geri dönüyor

Rusya’nın 24 Şubat 2022 tarihinde Ukrayna’ya yönelik başlattığı işgal girişimi nedeniyle uluslararası şirketler Ukrayna’da faaliyetlerini sürdüremiyordu. Dünyaca ünlü moda şirketlerinden biri olan Inditex ise iki yılı aşkın süredir faaliyet göstermediği Ukrayna piyasasına geri dönmeye hazırlanıyor. Zara, Bershka ve Pull&Bear gibi popüler giyim markalarının İspanyol ana şirketi Inditex, Ukrayna'daki faaliyetlerine kademeli olarak 3 Nisan’da yeniden başlatacak.

Satış açısından dünyanın en büyük moda şirketinin Ukraynalı tüketicilere yönelik çevrimiçi mağaza faaliyetleri 2 Nisan'da başlayacak. Kıyiv’deki üç Zara lokosyanu da dahil olmak üzere 3 Nisan'dan itibaren yaklaşık 20 fiziksel mağaza yeniden açılacak.

Ukrayna pazarına 2008 yılında giren Inditex’in, ülkede Zara, Pull&Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Oysho ve Uterque markalarının 50’den fazla mağazası bulunuyor.

UKRAYNA DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI INDİTEX’İN FAALİYETLERİNE BAŞLAYACAĞINI DOĞRULAMIŞTI

Rusya’nın 24 Şubat 2022 tarihinde Ukrayna’ya yönelik başlattığı işgal girişimi nedeniyle uluslararası şirketler Ukrayna’da faaliyetlerini durdurmuştu. Dünyaca ünlü moda şirketlerinden Inditex ise iki yılı aşkın süredir faaliyet göstermiyordu. Ukrayna Dışişleri Bakanlığı 8 Mart tarihinde küresel çapta birçok şirketi olan İspanyol Inditex'in, Ukrayna'daki mağazalarını yeniden açmaya hazırlandığını duyurmuştu.

Bakanlık konuya ilişkin açıklamada "Büyük uluslararası şirketlerin Ukrayna pazarına dönüşü yeni işyerleri yaratıyor, onlara kaliteli mal ve hizmetlere erişim sağlıyor ve Ukrayna ekonomisini destekliyor" demişti. Ayrıca bakanlık Ukrayna'da uluslararası ticareti yeniden canlandırmak ve ülkenin küresel ekonomiyle entegrasyonunu derinleştirmek amacıyla yeni şirketler getirmek için çalışmaya devam ettiğini belirtmişti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.