SON DAKİKA
Hava Durumu

Finlandiya'dan Ukrayna'ya savunma desteği

Finlandiya, Rus işgal saldırıları altındaki Ukrayna'ya 161 milyon euro değerindeki 14. yardım paketini onayladı.

Haber Giriş Tarihi: 24.03.2023 10:21
Haber Güncellenme Tarihi: 24.03.2023 10:55
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Finlandiya'dan Ukrayna'ya savunma desteği

Rus işgal saldırıları altındaki Ukrayna'nın ülke savunması için askeri yardım talebi karşılık görüyor. Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö, Ukrayna'ya yapılan 14. yardım paketini onayladı.

Finlandiya Savunma Bakanı Antti Kaikkonen, Cumhurbaşkanı Niinistö'nün 14. yardım paketini oanyladığını duyururarak yardım içeriğinde ağır silah ve çeşitli mühimmatların olduğunu kaydetti.

FİNLANDİYA, UKRAYNA'YA 3 ADET LEOPARD 2 TANKI GÖNDERECEK

Bakan Kaikkonen ayrıca, Ukrayna'ya 3 adet Leopard 2 tankının gönderileceğini duyurdu. Finlandiya, gönderilen yardım paketlerinin kullanılması için Ukrayna askerlerine eğitim verilieceğini belirtti. Ayrıca Kaikkonen, yardım paketinin 161 milyon euro değerinde olduğunu ifade etti. 

ZELENSKIY, NİİNİSTÖ'YE TEŞEKKÜR ETTİ

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, Finlandiya tarafından Ukrayna'ya yapılan 14. yardım paketi için Finlandiya hükumetine teşekkür etti. Zelenskıy sosyal medya hesabı üzerinden  yaptığı paylaşımda, "Ukrayna'ya 161 milyon euroluk 14. savunma desteği paketini onaylayan Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö'ye ve Finlandiya hükumetine teşekkür ederiz. Ağır silahlar, mühimmat ve mayın temizleme tankları, ortak zaferimize ulaşmamızda etkili bir katkıdır! Ukrayna ile kararlı dayanışmayı takdir ediyoruz" ifadelerini kullandı. 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.