SON DAKİKA
Hava Durumu

İşgalci Rusya, Ukrayna'nın Ternopil kentine saldırdı

Rus işgalciler, Ukrayna'nın Ternopil şehrine saldırı gerçekleştirdi. Ukrayna'da birçok şehirde hava saldırısı uyarısı verildi.

Haber Giriş Tarihi: 14.05.2023 11:03
Haber Güncellenme Tarihi: 14.05.2023 13:08
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
İşgalci Rusya, Ukrayna'nın Ternopil kentine saldırdı

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik topyekun işgal girişimi birinci senesini geride bıraktı. Rus işgalciler, Ukrayna’ya saldırılarını sürdürüyor. İşgalcilerin hava saldırısı nedeniyle Ukrayna’da bazı bölgelerde, 13 Mayıs 2023 tarihinde hava alarmı ilan edildi.

İşgalciler, 13 Mayıs 2023 tarihi saat 22.45 sularında Ukrayna'nın Ternopil şehrine hava saldırısı gerçekleştirdi. Ternopil Belediye Başkanı Volodımır Truş, işgalcilerin Ternopil’e saldırdığını açıkladı. Truş, Rus füzelerinin sanayi bölgesini ve altyapı tesisini hedef aldığını söyledi. Belediye Başkanı, halka dikkatli olmaları için çağrı yaptı ve patlamalar için uyardı.

Başkan Truş, "Şu anda il ve ilçelerde uzmanlar çalışıyor. Tüm bilgiler daha sonra bildirilecektir. Yalnızca resmi kaynaklara güvenin” dedi.

TERNOPİL'E BIR SALDIRI DAHA

İşgalciler Ternopil bölgesinde 14 Mayıs 2023 tarihinde sabah saat 5.00 sularında ikinci kez saldırı gerçekleştirdi. Rus işgalcilerin füze saldırısı sonucunda yerleşim birimleri ve araçlar zarar gördü.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.