SON DAKİKA
Hava Durumu

Rus bombardımanı sonucu çıkan yangın 4 günde söndürüldü

İşgalci Rusya'nın saldırısı sonucunda Kıyiv bölgesindeki bir sanayi tesisinde meydana gelen yangın dördüncü gününde tamamen söndürüldü.

Haber Giriş Tarihi: 15.06.2024 14:02
Haber Güncellenme Tarihi: 15.06.2024 14:02
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Rus bombardımanı sonucu çıkan yangın 4 günde söndürüldü

Rusya, 24 Şubat 2022 tarihinden bu yana Ukrayna'ya yönelik olarak yürüttüğü topyekûn işgal girişiminde askerî ve sivil hedef ayrımı yapmaksızın saldırılarını gerçekleştiriyor.

İşgalci devletin 12 Haziran 2024 tarihinde Ukrayna'nın Kıyiv (Kiev) bölgesindeki sanayi tesisini vurması sonucu büyük bir yangın meydana geldi. Dört gündür devam eden yangın, dün kontrol altına alınırken, 15 Haziran 2024 tarihinde tamamen söndürüldü.

Yangının söndürülmesi sonrasında Ukrayna Acil Durum Servisi tarafından yapılan açıklamada, "Kıyiv bölgesi: 15 Haziran günü saat 7:21'de, Rusya'nın saldırısı sonucu 12 Haziran'da bir sanayi kuruluşunda başlayan yangın söndürüldü." denildi.

Ukrayna'nın toprak bütünlüğüne ve egemenliğine yönelik olarak topyekûn saldırı başlatan işgalci Rusya, 11 Haziran'ı 12 Haziran'a bağlayan gece silahlı insansız hava aracı (SİHA) ve füzelerle saldırılarını sürdürmüştü. Saldırı sonucunda Ukrayna'nın Kıyiv bölgesindeki bir sanayi tesisinde yangın meydana gelmiş ve bölgede 2 saat boyunca aralıksız bir şekilde hava alarmı verilmişti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.