SON DAKİKA
Hava Durumu

Savaş mağduru çocuklar, rehabilitasyon programı için Kıyiv'den Türkiye'ye uğurlandı

Ukrayna'da geçen hafta yaşanan yoğun Rus saldırılarından en çok çocuklar etkilendi. Ukraynalı çocuklar için Türkiye'nin Kıyiv Büyükelçiliğinin koordinasyonunda rehabilitasyon programı tertip edildi. Bu kapsamda, Türkiye'nin Kıyiv Büyükelçiliği tarafından Ukraynalı savaş mağduru çocuklar, başkentten Türkiye'ye uğurlandı.

Haber Giriş Tarihi: 05.01.2024 22:49
Haber Güncellenme Tarihi: 10.01.2024 17:55
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Savaş mağduru çocuklar, rehabilitasyon programı için Kıyiv'den Türkiye'ye uğurlandı

Türkiye'nin Kıyiv Büyükelçiliği, bugün Ukraynalı savaş mağduru çocuklar ile bir araya geldi. Ukraynalı savaş mağduru çocuklar için TİKA Ukrayna Program Koordinatörlüğünün desteğiyle Muğla Valiliği ve Ukrayna Sumı Valiliği işbirliği içerisinde bir rehabilitasyon programı düzenledi. Türkiye'nin Kıyiv Büyükelçisi Mustafa Levent Bilgen ve büyükelçilik çalışanları, Kıyiv'de mola veren çocukları Türkiye'ye uğurladı.

TÜRKİYE'DEN UKRAYNALI SAVAŞ MAĞDURU ÇOCUKLARA DESTEK

Türkiye'nin Kıyiv Büyükelçiliği, Ukraynalı savaş mağduru çocuklara ilişkin gerçekleştirilen rehabilitasyon programını sosyal medyadan fotoğraflarla paylaştı. Büyükelçiliğin açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Geçtiğimiz hafta Ukrayna için çetin şartlar altında geçti. Bu durumdan en çok etkilenenler ise Ukraynalı çocuklar oldu. Küçük kardeşlerimizin yaralarını bir nebze de olsa sarmak adına Muğla Valiliğimiz, Sumy Valiliği ile işbirliği çerçevesinde savaş mağduru Ukraynalı çocukların refakatçileri ile birlikte ülkemizde ağırlanacakları bir rehabilitasyon programı organize etti. Büyükelçi Bilgen, Kiev’de mola verdikleri sırada minik kardeşlerimiz ve refakatçileri ile biraraya gelerek, sıcak bir sohbet gerçekleştirdi, misafirlerimize iyi yolculuklar diledi. Ukraynalı misafirlerimizin sağsalim ülkemize varıp, güzel vakit geçirmelerini temenni ediyoruz. Büyükelçiliğimizin koordinasyonunda gerçekleştirilmekte olan bu program için katkılarından dolayı Muğla Valiliğimize, TİKA’mıza  ve Türkiye Ukrayna Sanayiciler ve İş İnsanları Derneğine teşekkürlerimizi sunuyoruz."

TİKA'DAN UKRAYNALI SAVAŞ MAĞDURU ÇOCUKLARA DESTEK

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

"Ukraynalı çocukların Türkiye yolculuğu başladı Sumi bölgesinde yaşayan 33 çocuk, TİKA'nın destekleriyle hazırlanan sosyal programa katılmak üzere Türkiye’ye uğurlandı. Savaşın gölgesindeki hayatlarını bir süreliğine geride bırakan bu özel grup, Türkiye'nin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini keşfedecek."

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.